Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin
piątek, 09 lutego 2018 09:53

Drużyny dziewcząt ze szkoły podstawowej w Lubianie i chłopców z SP nr 3 w Choszcznie wygrały XVIII edycję turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka”. W kategorii wiekowej U – 12 (klasy IV i V) rywalizowało wczoraj ponad 150 młodych piłkarzy i piłkarek z Powiatu  Choszczeńskiego. Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Szkoła Podstawowa w Sławęcinie, trzecie - SP Choszczno nr 1. Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Amelia Kowalczyk z Lubiany, a najlepszą zawodniczką Karolina Apoczkin ze Sławęcina.
Wśród chłopców na drugiej pozycji uplasował się zespół z SP nr 1 w Choszcznie, na trzeciej – drużyna z  SP w Reczu. Najlepszym zawodnikiem został piłkarz z SP nr 1 w Choszcznie Jakub Kaczor,  a królem strzelców - Bartosz Pawlak z SP nr 3 w Choszcznie.
W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów chłopców i 6  zespołów dziewczynek z Choszczna, Suliszewa, Bierzwnika, Recza, Chrapowa, Sławęcina, Zamęcina, Łaska i Lubiany.
W kategorii wiekowej U – 10 turniej zostanie rozegrany 15 lutego w Bierzwniku. Zwycięskie drużyny będą reprezentować Powiat Choszczeński w Finale Wojewódzkim w kwietniu.

Skład zwycięskich drużyn:

Dziewczęta: Karolina Surdacka, Tatiana Surdacka, Zofia Machała, Karolina Gad, Aleksandra Kłos, Lena Orzeł, Aleksandra Mastalerz, Jaśmina Kubacka i Amelia Kowalczyk.  Trener: Daniel Świrski.

Chłopcy: Jakub Drobisz, Bartosz Ozimek, Tomasz Kliś, Julian Pokorniecki, Piotr Gibert, Bartosz Pawlak, Jakub Carewicz, Jakub Józefiak, Filip Kliś, Jakub Bielecki. Trener: Adam Leśniak.