XX Choszczeńska 10 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin
poniedziałek, 11 września 2017 13:25

Zaledwie 34min i 42s potrzebował Krzysztof Sawicki ze Szczecina by przebiec 10 km i wygrać tegoroczną jubileuszową XX Choszczeńską 10. Wśród kobiet triumfowała choszcznianka Sylwia Telatyńska z czasem 38min 14s. W tegorocznej odsłonie Choszczeńskiej Dziesiątki wystartowało 610 biegaczy. Wyznaczona trasa prowadziła ulicami Choszczna oraz malowniczą ścieżką wokół jeziora Klukom.  Zawody odbyły się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza, Starosty Choszczeńskiego – Adama Andriaszkiewicza oraz Burmistrza Choszczna – Roberta Adamczyka.

Kolejne miejsca w kategorii open mężczyzn zajęli: II Paweł Maćkowiak z Pełczyc, III miejsce reprezentant Różanek - Mariusz Nowak. W kategorii open kobiet na II pozycji uplasowała się Nikolina Szurgocińska z Chojny,  III natomiast Sylwia Racinowska z Gryfina. Tytuł najstarszej zawodniczki przypadł Grażynie Maciejewskiej z Marianowa, a najstarszego zawodnika powędrował do Ryszarda Wieczorkiewicza.

W kategorii Powiat mężczyźni, po rezygnacji z tytułu Pawła Maćkowiaka uplasował się Mateusz Leśniak z Choszczna, kolejne II i III miejsce zajęli mieszkańcy Pełczyc Krzysztof Wróblewski i Michał Wróblewski. W kategorii Powiat kobiet zwyciężyła wspomniana już wcześniej Sylwia Telatyńska, II miejsce zajęła Iwona Kotowska z Recza, a na III Karolina Borkowska z Choszczna.
Gratuluję wszystkim zawodnikom wspaniałej kondycji.