Klukom Chess 2017 zakończony PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin
poniedziałek, 31 lipca 2017 14:24

Międzynarodowy Festiwal Szachowy Klukom Chess 2017 już za nami. Do rywalizacji o puchar Starosty Choszczeńskiego Adama Andriaszkiewicza stanęło 23 graczy z kraju i zagranicy. Po tygodniowych rozgrywkach puchar trafił w ręce Jerzego Kota z Wejherowa, II miejsce zajął zawodnik z Białorusi Artem Norov, a III  - Niemiec Maximilian Maetzkow. Krzysztof Dłużyński, najlepszy zawodnik z Choszczna, uplasował się na VII pozycji. Wśród kobiet najwyższą pozycję uzyskała Nadzieja Jezikowska (UKSz Skoczek Choszczno), tytuł najlepszego zawodnika do lat 12 powędrował do Pawła Kossowskiego (KSz Gryf Szczecin).

„Całe życie gram w szachy, to moja pasja”- powiedział odbierając nagrodę najstarszy zawodnik festiwalu Zygmunt Bazylewicz (Aktywni Jemielno).

Ostatnie dyplomy wręczano wczoraj. W sumie zawodnicy rywalizowali ze sobą w 3 turniejach: Szachów Klasycznych, 9 rund, z czasem do namysłu 90 minut + 30 sekund za każde wykonane posunięcie, Szachów Błyskawicznych, 9 rund, z czasem do namysłu 3 minuty + 2 sekundy za każde wykonane posunięcie oraz Szachów Szybkich, 9 rund, z czasem do namysłu 10 minut + 5 sekund za każde wykonane posunięcie. Sędzią głównym zawodów był Oskar Rosłon.

„Kształtujemy charakter przez szachy” – to motto organizatora Festiwalu czyli Uczniowskiego Klubu Szachowego Skoczek Choszczno. Klub obchodzi w tym roku swoje 20-lecie działalności.
Gratulujemy zwycięzcom oraz organizatorom wspaniałego Festiwalu.