Krzęcińskie Święto Wiatraka 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 03 lipca 2017 11:59

W sobotę (1 lipca br.) w krzęcińskim amfiteatrze odbyło się coroczne "Krzęcińskie Święto Wiatraka". Impreza rozpoczęła się już w piątek w Granowie, gdzie odbyły się Polsko - Niemieckie warsztaty kulturalno - naukowe pn. "Krajobraz Kulturowy w Gminie Krzęcin".


W sobotę od samego rana na jeziorze Krzęcińskim odbyły się zawody wędkarskie oraz rozegrano turniej brydża sportowego. Kluczowym punktem imprezy była przygotowana przez międzynarodową grupę historyczną rekonstrukcja bitwy pod Granowem z 24 lipca 1627 r., która odbyła się na stadionie piłkarskim w Krzęcinie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych zainteresowanych wydarzeniem nie brakowało.
Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników imprezy były przygotowane przez organizatorów koncerty. W Krzęcińskim amfiteatrze zaprezentowała się m. in. Izabela Trojanowska z zespołem, Zespół Classic oraz belgijski wykonawca muzyki pop Danzel.
Imprezą towarzyszącą  krzęcińskiemu wydarzeniu były Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych, których organizatorem było Stowarzyszenie Lider Pojezierza oraz Gmina Krzęcin.
Podczas targów odbył się konkurs kulinarny na "Smaki Lidera" oraz konkurs 3xS - "Super Sołtys i Sołectwo".
Zarząd Powiatu w Choszcznie z przyjemnością włączył się w organizację tego wydarzenia.