„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 12 kwietnia 2017 07:50

W miniony poniedziałek w Szczecinku odbyły się finały wojewódzkie XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii wiekowej dziewcząt U-12. Turniej ten istnieje od 17 lat. To największa w tej kategorii wiekowej rywalizacja piłkarska w Europie. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, gdyż mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Nasz powiat reprezentowała Szkoła Podstawowa ze Sławęcina.

Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. W tej doborowej stawce 18 drużyn oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów powiatu choszczeńskiego. W kategorii dziewcząt reprezentowały nasz powiat zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie zajmując bardzo dobre IV miejsce. Dziewczęta rozegrały sześć spotkań. Cztery pierwsze wygrały i przeszły do dalszej rywalizacji. Niestety w półfinale przegrywamy z klubem MKS „Olimpia” Szczecin (jak się później okazuje to właśnie zespół ze Szczecina wygrywa cały turniej).

Drużyna SP ze Sławęcina wystąpiła w następującym składzie: Maja Domerecka, Agnieszka Kałka, Kinga Czekan, Zuzanna Borek, Laura Thiel, Maria Strzelczyk, Karolina Michałowska, Anastazja Fierka, Paula Sobacka, Karolina Apoczkin i Zosia Skubiak.

Wszystkim dziewczynom gratulujemy sportowej postawy, ogromnego serca do walki i doskonałych wyników!

info.foto. Marek Pluta