Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Pływaniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 27 lutego 2017 11:50

Pod koniec stycznia w pływalni „Wodny Raj”  w Choszcznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Pływaniu. Stawką był nie tylko tytuł najlepszej drużyny pływackiej w powiecie choszczeńskim, ale też prawo udziału w finałach wojewódzkich.  Tytuł najlepszej drużyny powędrował do reprezentacji choszczeńskiej „Jedynki”, II miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie.

Na starcie można było zobaczyć pojedynek pomiędzy dwoma szkołami choszczeńskimi, organizatorami zawodów „Jedynką” oraz popularną „Trójką”. Mimo niewielkiej liczby drużyn emocji nie zabrakło, a wielu z zawodników i zawodniczek ustanowiło swoje rekordy życiowe.
Warto tylko przybliżyć, na czym polegała rywalizacja. Porządek zawodów wyglądał następująco: pierwsze startowały sztafety 8x25m stylem dowolnym (jako pierwsze dziewczęta, potem chłopcy). Następnie odbywały się serie indywidualne poszczególnymi stylami. W klasach młodszych (III – IV) zawodnicy płynęli kolejno stylem klasycznym, grzbietowym, dowolnym i wybranym z trzech pierwszych. Zawodniczki i zawodnicy starsi (klas V – VI) zaś zamiast stylu wybranego, jako pierwszy mieli styl motylkowy, a dalej klasyczny, grzbietowy i dowolny. Każdy z zawodników bez względu na wiek do pokonania miał 50 metrów (dwie długości basenu).

foto.info. A. Wels