Aktualności
XIV Memoriał im. Stanisława Komady PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 29 sierpnia 2017 13:21

Blisko 40 wędkarzy wzięło udział w XIV Memoriale im. Stanisława Komady zorganizowanych na jeziorze Rajsko 1 (Rajsko Duże) przez Koło Wędkarskie z Recza.  W zawodach wystartowali wędkarze z zaprzyjaźnionych kół tj. Wygonu, Drawna, Choszczna, Pełczyc, Zieleniewa  i Bierzwnika. Pogoda dopisała wiec połowy były naprawdę imponujące. Oto klasyfikacja końcowa niedzielnych zawodów:

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 29 sierpnia 2017 10:06

Jesienią ruszy II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a organizują go Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym.  Szczegółowe informacje: http://pkw.gov.pl/336_Wydarzenia/1/0/22461_Konkurs_Wybieram_wybory_o_wyborach_samorzadowych_PKW_przyjela_regulamin_II_edycji
 
Przywiozły srebro PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 29 sierpnia 2017 09:41

Nasze choszczeńskie kajakpolistki wywalczyły drugie miejsce na podium w kategorii U-21 podczas Mistrzostw Europy w Saint Omer we Francji. Mężczyźni w kategorii U-21 zdobyli 8 miejsce na 15 rywalizujących ze sobą drużyn. Seniorzy i seniorki zdobyli 11 miejsce. Wszystkim zawodniczkom oraz zawodnikom serdecznie gratulujemy .
Powodzenia na kolejnych zawodach - już w ten piątek nasze drużyny jadą na Mistrzostwa Polski do Leśnej. Trzymamy kciuki!
fot. MOSW kajak - polo Choszczno - blog
A.K. 
Szpital w Choszcznie inwestuje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 14:05

Prawie 2 400 000 zł z własnych środków zainwestował Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choszcznie w bieżącym roku kalendarzowym. Ponad 70 %, bo aż 1 716 601,50 zł  przeznaczono na zakup nowego tomografu komputerowego OPTIA CT 660J, który umożliwia pacjentom szerszą diagnostykę badań oraz krótszy czas oczekiwania na wykonanie badania. Bardzo ważnym punktem w realizacji inwestycji w 2017 r. była dla szpitala budowa muru oporowo - ogrodzeniowego ze wzmocnieniem skarpy budynku głównego, której koszt wyniósł aż 268 955,05 zł. Mur zapobiegnie obsuwaniu się skarpy.

Więcej…
 
Poetycka noc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 13:28

To była naprawdę długa noc... VII Korytowska Noc Poetów już za nami. Swoje dzieła zaprezentowało 23 poetów. Wspaniała Czesława Julia Tessarek spaliła swój "debiut". Spalony został również "jubileusz" 50- lecia twórczości literackiej Władysława Łazuki, choszczeńskiego poety, prozaika, muzyka uhonorowanego medalem "Gloria Artis".

Więcej…
 
Konsultacje społeczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
środa, 23 sierpnia 2017 14:28Zarząd Powiatu w Choszcznie ogłasza konsultacje społeczne projektu "Programu współpracy Powiatu Choszczeńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok".

 

Więcej…
 
PISMO WOJEWODY WS. POMOCY OSOBOM POSZKODOWANYM W TRAKCIE NAWAŁNIC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
wtorek, 22 sierpnia 2017 13:53

 

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ !

 
Zawiadomienie o Komisji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 18 sierpnia 2017 08:02

 

Zawiadamiamy, że posiedzenie Komisji Rady Powiatu w Choszcznie odbędzie się w następującym terminie:

 

Więcej…
 
Pojechali na Mistrzostwa Europy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:40

Wczoraj nasi choszczeńscy kajakpoliści wyruszyli na bitwę po medale do francuskiego miasta Saint Omer. Przed wyjazdem odwiedzili włodarzy powiatu - starostę choszczeńskiego oraz wicestarostę, aby podziękować za pomoc w organizacji wyjazdu na poprzednie zawody (Międzynarodowe Mistrzostwa Juniorów w Belfaście), na których zajęli wysokie pozycje.   
Mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie odbywają się co 2 lata naprzemiennie z Mistrzostwami Świata. Na tegorocznych kajakowych zmaganiach zaprezentują się juniorzy oraz seniorzy wraz z reprezentacją kobiet.  
Turniej juniorów rozegrany zostanie 27 sierpnia (sobota), a seniorów dzień później (niedziela).
Trzymamy kciuki.
A.K.

Więcej…
 
Gratulacje i podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 14:02

Poświęceniem tablicy pamiątkowej oraz uroczystą mszą świętą rozpoczęto obchody 70 - lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Reczu. Jubileusz był doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i medali dla zasłużonych druhen i druhów. Na ręce prezesa OSP w Reczu druha Eugeniusza Nykla zostały złożone gratulacje oraz podziękowania za dotychczasową działalność na rzecz OSP.
Życzymy kolejnych pięknych jubileuszy.  
A.K.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 169