Aktualności
MUZYKON 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 14:15

W miniony piątek w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się III Konkurs Muzyczny MUZYKON. W tegorocznej edycji zaprezentowało się 10 wyjątkowych artystów mających na swoim koncie spore osiągnięcia.  Zwyciężczyni zachwyciła jury przepięknym wykonaniem, anielskim głosem i oczywiście ogromnym talentem. Wiktoria Spieler - bo o niej mowa - to tegoroczna laureatka III Konkursu Muzycznego Muzykon 2017. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
"Ortograficzne potyczki" w Pełczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 08:16

Pod koniec maja w Szkole Podstawowej w Pełczycach odbył się X Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Potyczki ortograficzne”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Choszczna, Chrapowa, Drawna, Krzęcina i Pełczyc. Uczniowie klas IV-VI zmagali się z „Mrzonkami pożądliwych rzezimieszków w chaszczach”, które były tematem tegorocznego dyktanda. Najlepiej z tym ortograficznym zadaniem poradziła sobie Jastrzębska Zuzanna SP nr 3 Choszczno zajmując tym samym I miejsce. Kolejne miejsca zajęli: Krzyżanowska Zuzanna - SP Pełczyce oraz Jadrysiewicz Oliwia SP Choszczno.

Więcej…
 
Zawiadomienie o Sesji Rady Powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
piątek, 26 maja 2017 13:42

 

Zawiadamiam, że XIX Sesja Rady Powiatu w Choszcznie odbędzie się dnia 6 czerwca 2017 r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie, przy ul. Bol. Chrobrego 31A (Kawiarenka).

 

Więcej…
 
"Bądźmy Razem"... w Barnimiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 09:30

Wczoraj w Barnimiu już po raz 21 odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "Bądźmy Razem". Dla uczestników imprezy organizatorzy - Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu – przygotowali mnóstwo atrakcji m. in. przejażdżka melexem, pokaz sprzętu wojskowego, pokaz sprzętu policyjnego i wiele innych atrakcji. Miłym zaskoczeniem dla najmłodszych uczestników festynu była maskotka powiatu choszczeńskiego - Piastek, który chętnie robił sobie ze wszystkimi zdjęcia i częstował pysznymi cukierkami. W organizację Dnia Dziecka w Barnimiu włączył się również Zarząd Powiatu w Choszcznie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Więcej…
 
60-lecie Biblioteki Publicznej w Breniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 08:42

3 czerwca w Wiejskiej Świetlicy w Breniu odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Bibliotekarza z okazji 60 - lecia filii Biblioteki Publicznej w Breniu. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia podziękowań, gratulacji oraz złożenia życzeń dla wszystkich bibliotekarzy z powiatu choszczeńskiego. W spotkaniu uczestniczył Adam Andriaszkiewicz - starosta choszczeński oraz Wioletta Kaszak - wicestarosta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Więcej…
 
Ćwiczenia ratownicze pk. "SZKOŁA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 31 maja 2017 11:52
W dniach 2- 3 czerwca 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie odbędą się międzynarodowe ćwiczenia ratownicze pk. "SZKOŁA" podczas których weryfikowane będą elementy gotowości operacyjnej sił i środków systemu ratowniczo-gaśniczego oraz zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej na terenie powiatu choszczeńskiego.
W ćwiczeniach, obok ratowników Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Państwowego Ratownictwa Medycznego i Policji, udział weźmie 30 ratowników Deutsches Rotes Kreuz, którzy zorganizują pomoc medyczną dla osób poszkodowanych w wyniku pożaru i wybuchu powstałego w budynku szkoły.
Ćwiczenia obserwować będą przedstawiciele Wojewody Zachodniopomorskiego oraz członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.Początek ćwiczeń ok. godz. 11.00.

 

Więcej…
 
"Piastkiem mnie zwą..." - rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 31 maja 2017 12:30

Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pn."Piastkiem mnie zwą". Wyjątkowe miejsce jakim jest biblioteka miejska sprawiło, że atmosfera spotkania była naprawdę wyśmienita. Każdy Laureat z ogromną dumą zaprezentował wszystkim zgromadzonym na uroczystości swoje dzieło.  Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Zachęcamy do obserwowania profilu  Powiat Choszczeński na FB oraz strony www.powiatchoszczno.pl.

 

Więcej…
 
„Choszczeńskie Pulitzery Szkolne” przyznane! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 31 maja 2017 12:18

Jak napisać interesujący tekst? Jak stworzyć ciekawą gazetkę? To na pewno wiedzą laureaci i wyróżnieni konkursu o nagrodę „Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego” ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Choszcznie. W kategorii szkół podstawowych na „najlepsze czasopismo” zwyciężyła gazetka redagowana przez Szkołę Podstawową w Krzęcinie „Pogodna”. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrała „Ośmiorniczka” Gimnazjum Nr 2 w Lubianie. Przyznano również nagrody za najlepszy artykuł. W kategorii szkół podstawowych autorką najlepszego tekstu została uczennica Szkoły Podstawowej w Krzęcinie – Julia Majko. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Ewa Przybylak, Oriana Sajdak-Pietrzak, Marcel Hermanowicz oraz Agata Zakrzewska. Autorami najlepszych tekstów w kategorii gimnazjalistów zostali: Agata Gołąb - Zespół Szkół w Reczu, Aleksandra Sarna – uczennica Publicznego Gimnazjum w Choszcznie oraz Szymon Bujowski – Gimnazjum Nr 2 w Lubianie. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Zuzanna Koc – Publiczne Gimnazjum w Choszcznie, Oliwia Krzyżaniak i Amelia Skrzypek – uczennice Gimnazjum Nr 2 w Lubianie.Wyróżnienie indywidualne otrzymała Amelia Safarzyńska reprezentująca Zespół Szkół w Reczu, natomiast wyróżnienie za cykl artykułów pt."Recz na Rzeczy" otrzymała gazetka "Gimpress".

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU – 31 MAJA 2017 „TYTOŃ – ZAGROŻENIE DLA ROZWOJU” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
środa, 31 maja 2017 11:11

Więcej…
 
XII Choszczeński Maraton Rowerowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 30 maja 2017 08:04

Prawie 350 zawodników w sobotę punktualnie o 8.30 wyruszyło by pokonać dziesiątki, a nawet setki kilometrów XII Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego. Sportowcy wystartowali na dystansach: mini - 94 km, mega - 152 km, giga - 246 km.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia, relacja niebawem.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 163