Aktualności
Komunikat Krajowej Izby Kominiarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 14 września 2017 07:29

POBIERZ KOMUNIKAT

 
„Westpomeranian Greenfield 2017” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 września 2017 14:03

Starosta choszczeński Adam Andriaszkiewicz otworzył  konferencję „Westpomeranian Greenfield 2017”, która potrwa do jutra na polu golfowym Modry Las. Celem konferencji jest prezentacja  potencjału inwestycyjnego województwa zachodniopomorskiego. Swoje zasoby przedstawiają m.in. jednostki samorządu terytorialnego, w tym powiat choszczeński i gminy: Recz, Bierzwnik, Drawno, Krzęcin i Choszczno.

 

Więcej…
 
Ostrzeżenie meteorologiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 września 2017 12:08


UWAGA!!!

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE!!!


Kliknij, aby zobaczyć

 
Święto plonów w Drawnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 września 2017 14:08

Więcej…
 
Ruszył projekt "Razem bezpieczniej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 12 września 2017 12:17

Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz i wicestarosta Wioletta Kaszak sfinalizowali umowę na dofinansowanie projektu "Razem bezpieczniej – na drodze, w internecie i na wakacjach” w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Koszt projektu to prawie 75 tys. zł, w tym dofinansowanie wyniosło ponad 59 tys. zł.

Strażacy i policjanci przeprowadzą w poszczególnych gminach cykle szkoleń i  pokazów dla seniorów i rodziców w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom, prelekcje z przedszkolakami połączone z akcją Stopek, prelekcje z seniorami m.in. nt. cyberprzestrzeni.
Spotkania z przedszkolakami rozpoczną się już we wrześniu, w październiku i listopadzie -  prelekcje m.in. o cyberzagrożeniach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Akcja potrwa do końca roku.
Projekt jest realizowany przy współpracy partnerów: Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie, Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Niagara w Choszcznie oraz 6 gmin powiatu choszczeńskiego.
Koordynatorem projektu jest Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Choszcznie.
MG

fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

 
XX Choszczeńska 10 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 11 września 2017 13:25

Zaledwie 34min i 42s potrzebował Krzysztof Sawicki ze Szczecina by przebiec 10 km i wygrać tegoroczną jubileuszową XX Choszczeńską 10. Wśród kobiet triumfowała choszcznianka Sylwia Telatyńska z czasem 38min 14s. W tegorocznej odsłonie Choszczeńskiej Dziesiątki wystartowało 610 biegaczy. Wyznaczona trasa prowadziła ulicami Choszczna oraz malowniczą ścieżką wokół jeziora Klukom.  Zawody odbyły się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza, Starosty Choszczeńskiego – Adama Andriaszkiewicza oraz Burmistrza Choszczna – Roberta Adamczyka.

Więcej…
 
Zawiadomienie o Komisjach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
środa, 06 września 2017 11:20

 

Zawiadamiamy, że posiedzenia Komisji Rady Powiatu w Choszcznie odbędą się w następujących terminach:

 

 

 

Więcej…
 
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 04 września 2017 13:52

Pierwszy dzwonek usłyszeli dziś uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie, Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.  Zgodnie z tradycją podczas uroczystości pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowania. Wioletta Kaszak  - wicestarosta choszczeński w imieniu Rady i Zarządu Powiatu w Choszcznie życzyła wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w nauce, dużo wytrwałości oraz powodzenia.
A.K.

Więcej…
 
Święto plonów w Pełczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 04 września 2017 13:21

Doroczne święto plonów w Pełczycach rozpoczęto od dziękczynnej mszy świętej podczas której włodarze gminy  Pełczyce podzielili między wszystkich zebranych chleb - symbol ciężkiej pracy rąk ludzkich. Po myszy nastąpiło uroczyste przejście korowodem  dożynkowym na plac przy Jeziorze Duży Pełcz. Tu wszystkich  przywitały śpiewy i tańce w wykonaniu  kapel  i zespołów ludowych zaproszonych specjalnie na tegoroczne święto. Jednym z ważniejszych punktów programu wczorajszej imprezy było rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych. Komisja oceniająca nie miała łatwego zadania, każdy zaprezentowany  wieniec był wykonany  z  niewiarygodną precyzją, niepowtarzalną pomysłowością i oczywiście z dbałością o najmilejszy szczegół. W tym roku nagrodzono  pracę mieszkańców sołectwa Jagów. Zarząd Powiatu w Choszcznie włączył się w organizację imprezy fundując nagrodę główną dla zwycięzców. Serdecznie gratulujemy.
A.G.

Więcej…
 
Narodowe Czytanie "Wesela" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 04 września 2017 13:10

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego było tegoroczną lekturą „Narodowego Czytania”.  Finał choszczeńskiej edycji odbył się w sobotę 2 września przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie, zainaugurowali je Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz oraz Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk.  Spotkaniu towarzyszyła Kapela Ludowa Stobniczanie, wystawa poświęcona autorowi dramatu oraz wiejski poczęstunek.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 169