Aktualności
Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Promocja   
środa, 10 maja 2017 12:57

"Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umiejętnościami" - pod takim hasłem odbył się wczorajszy festyn, którego tegorocznym gospodarzem był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bierzwniku. Punktem kluczowym wydarzenia były powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych rywalizowali w 4 etapach turnieju tj. test z wiedzy ogólnej, rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta. Każdy z uczestników zaprezentował swoje umiejętności najlepiej jak potrafił. Przerywnikiem całej imprezy były pokazy ekologicznego samochodu, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokaz działania NGW oraz pokaz działania służb ratowniczych podczas zdarzenia.

 

Czytaj całość…
 
XV Festiwal Fortepianowy "Gramy na 4 ręce" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Promocja   
czwartek, 11 maja 2017 07:20

 
MAJÓWKA NA SPORTOWO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Promocja   
wtorek, 09 maja 2017 13:28

Sobotnie wydarzenie sportowe jakim była „Majówka na sportowo” z pewnością jeszcze przez długi czas będzie budziło sporo pozytywnych emocji wśród mieszkańców powiatu choszczeńskiego, a także wśród naszych gości z sąsiednich województw. Terenowy Bieg Przetrwania i  Marsz Aktywnych Nordic Walking  z roku na rok zdobywa coraz to  większe rzesze amatorów sportowych wyzwań. Sporym zainteresowaniem cieszyła się nowości w tegorocznych zawodach, był nią Bieg z przeszkodami dla dzieci. Łącznie w Terenowym Biegu Przetrwania wystartowało 200 osób, w Marszu Nordic Walking Aktywnych  35 osób, a w biegu dla dzieci 80. Na szczęście wszystkim zawodnikom "Majówki na Sportowo" udało się ukończyć bieg bez większych kontuzji.

Czytaj całość…
 
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Promocja   
poniedziałek, 08 maja 2017 13:23

Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie odbyło się spotkanie bibliotekarzy z powiatu choszczeńskiego z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Podczas spotkania prof. Barbara Stykowa wygłosiła wykład zatytułowany "Związki Marii Dąbrowskiej z Belgią". Warto dodać, że Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna dziś program "Tydzień Bibliotek 2017 pod patronatem Burmistrza Choszczna", wiec na pewno będzie sporo atrakcji.

Czytaj całość…
 
Uchwalenie Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Promocja   
czwartek, 04 maja 2017 12:31

Obchody 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęto w samo południe od uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej w Choszcznie, następnie pod pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego złożono wieńce i kwiaty. Po uroczystościach wszystkich zebranych zaproszono na rodzinny piknik majowy. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj całość…
 
Maturzyści zakończyli rok szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
wtorek, 02 maja 2017 14:14

W ostatni piątek kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 i Nr 2 w Choszcznie absolwenci szkół oficjalnie zakończyli rok szkolny. Najlepszym uczniom wręczono wyróżnienia, listy gratulacyjne oraz nagrody.

Czytaj całość…
 
UWAGA, UWAGA WYNIKI KONKURSU POETYCKIEGO!!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Promocja   
piątek, 28 kwietnia 2017 13:30
Konkurs poetycki „Piastkiem mnie zwą…” rozstrzygnięty! Do konkursu zgłoszonych zostało 114 prac. Komisja w składzie: Ewa Dybowska, Renata Cichowska, Piotr Figas i Roman Szymański miała nie lada wyzwanie by wyłonić te najciekawsze. Dziękujemy wszystkim za tak duże zainteresowanie konkursem. Poniżej przedstawiamy wyniki.

 

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na MAJÓWKĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Promocja   
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 10:51

 
XIX Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Promocja   
czwartek, 27 kwietnia 2017 14:06

22 kwietnia br. odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie.  Do sportowej rywalizacji przystąpiło 60 zawodników z Krakowa, Pilicy, Koszalina, Sławna, Ryczywołu, Gniezna, Szczecina, Pyrzyc, Strzelec Krajeńskich, Brodnicy, Połajewa, Bani, Gliwic, Knurowa i Warszawy. Aktywność uczestników pozwoliła na rozegranie 10 regulaminowych kategorii gier indywidualnych, deblowych i mikstów.  Sędziami w tegorocznych zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie - Tomasz Płonka oraz Maciej Żołnierzów. Nagrody dla uczestników mistrzostw zakupione zostały m. in. ze środków przyznanych przez Zarząd Powiatu w Choszcznie.

Czytaj całość…
 
PARA - Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Promocja   
czwartek, 27 kwietnia 2017 10:39

We wtorek w Choszczeńskim Domu Kultury w ramach cyklu imprez Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego odbył się Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych młodzieży i dorosłych. Do udziału w przeglądzie zaproszeni zostali laureaci wyłonieni podczas eliminacji gminnych i środowiskowych. Zwycięzcy wczorajszych eliminacji zaprezentują swoje umiejętności  na szczeblu wojewódzkim.

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 159