Aktualności
Zapraszamy na spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 17 maja 2017 10:45


W najbliższy poniedziałek, 22 maja br. o godz. 16.00 w kawiarence Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie odbędzie się konferencja dotycząca Programu SPOŁECZNIK. Głównym celem spotkania będzie przedstawienie idei projektu finansowanego wsparcia inicjatyw organizacji pozarządowych oraz środowisk nieformalnych. Na realizację pomysłów można pozyskać nawet 3 tysiące złotych. Zapraszamy do udziału.

Czytaj całość…
 
VII Powiatowy Konkurs "Wędrówki po Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 17 maja 2017 10:29

Dnia 11 maja 2017r. w Zespole Szkół w Lubianie odbył się VII Powiatowy Konkurs "Wędrówki po Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych". Na konkurs przybyli opiekunowie z młodzieżą z Publicznego Gimnazjum z Choszczna i Pełczyc. Celem konkursu było wspieranie uczniów w rozwijaniu kompetencji językowych , motywowanie do poszerzania swojej wiedzy poprzez formę konkursu oraz mobilizowanie ich do samodzielnej i systematycznej pracy.

 

Czytaj całość…
 
XV Międzyregionalny Festiwal Fortepianowy "Gramy na 4 ręce" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 15 maja 2017 14:02

XV Międzyregionalny Festiwal Fortepianowy "Gramy na 4 ręce" dla uczniów i pedagogów szkół muzycznych I stopnia Polski Zachodniej i Północnej już za nami. Do przesłuchań stanęło 7 duetów w grupie I oraz 13 duetów w grupie II. W grupie I miejsce I otrzymał duet z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu - Zofia Buning i Gabriela Jaksik, II i III miejsce zajął duet z Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie - Jagoda Demianczuk i Maria Tasak oraz Izabela Iwanicka i Szymon Skwirut. W grupie II zwyciężył duet ze OSM we Wrocławiu - Dominika Wrembel i Abigail Piotrowska, II miejsca zajęli równorzędnie: Alicja Nahorska i Emilia Dymnicka z PSM w Choszcznie, Alicja Furmańczyk i Barbara Olech oraz Lena Juszkiewicz i Zuzanna Kopciuch ze Szkoły Muzycznej w Gorzowie Wlkp. Na III miejscu natomiast uplasowały się duety: Maria Boińska i Zofia Tomczak - uczennice PSM w Poznaniu oraz Aleksandra Bartosiewicz i Maciej Ruszkiewicz z PSM w Stargardzie.

Czytaj całość…
 
Gramy razem w kosza 3 na 3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 17 maja 2017 10:35

Czytaj całość…
 
Recital Fortepianowy prof. Andrzeja Tatarskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 12 maja 2017 07:46

Wczoraj w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Choszcznie odbył się Recital Fortepianowy wybitnego pianisty prof. Andrzeja Tatarskiego. Artysta zagrał m.in utwory I.J. Paderewskiego, K. Szymanowskiego, C. Debussy, M. Revela oraz A. Ginastera. Recital odbył się w ramach XV Festiwalu Fortepianowego Polski Zachodniej i Północnej "Gramy na 4 ręce".

Czytaj całość…
 
Oddaj krew! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 15 maja 2017 14:12

 
Jubileusz XX-lecia Parafialnego Zespołu Caritas Barnimie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 15 maja 2017 14:27

Jubileusz XX-lecia Parafialnego Zespołu Caritas Barnimie rozpoczął się w sobotę, 06.05.2017r. uroczystą Mszą Świętą w Barnimiu koncelebrowaną przez ks. dyr. Macieja Szmuca, ks. kanonika Sławomira Kokorzyckiego i Księdza Proboszcza Wojciecha Kozuba, poprzedzoną pięknym koncertem Chóru Świętej Klary z Pełczyc. Po jej zakończeniu wszyscy goście przemieścili się do Drawieńskiego Ośrodka Kultury, gdzie w holu sali widowiskowej WEDEL odbył się wernisaż wystawy poświęconej jubileuszowi Caritas w Barnimiu pt. „20 lat w służbie Caritas 1997-2017” przygotowanej z pomocą Biblioteki Publicznej w Drawnie. Założycielem Parafialnego Zespołu Caritas Barnimie był śp. Ks. Ireneusz Starachowski. Przez cały 20-letni okres działalności jego Przełożonym był i jest Andrzej Konopelski; od 15 lat z kolei przewodniczy mu ks. kan. Wojciech Kozub -Proboszcz Parafii Barnimie.

 

Czytaj całość…
 
V Konferencja Pedagogów w Suliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 10 maja 2017 13:05

Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Suliszewie odbyła się V Konferencja Pedagogów pod hasłem "Czynniki społeczne wpływające na rozwój dziecka niepełnosprawnego". Wykłady wygłosiły: dr Iwona Radlińska - wykładowca w Katedrze i Zakładzie Zdrowia Publicznego-Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Renata Graczyk-Mocek pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Choszcznie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Adam Andriaszkiewicz Starosta Choszczeński.

 

Czytaj całość…
 
Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 10 maja 2017 12:57

"Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umiejętnościami" - pod takim hasłem odbył się wczorajszy festyn, którego tegorocznym gospodarzem był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bierzwniku. Punktem kluczowym wydarzenia były powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych rywalizowali w 4 etapach turnieju tj. test z wiedzy ogólnej, rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta. Każdy z uczestników zaprezentował swoje umiejętności najlepiej jak potrafił. Przerywnikiem całej imprezy były pokazy ekologicznego samochodu, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokaz działania NGW oraz pokaz działania służb ratowniczych podczas zdarzenia.

 

Czytaj całość…
 
XV Festiwal Fortepianowy "Gramy na 4 ręce" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 11 maja 2017 07:20

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 159