Aktualności
O TEATRZE KAŻDY CZŁOWIEK COŚ TAM WIE, CZYLI XVI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O TEATRZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
czwartek, 23 marca 2017 10:14

22 marca, już po raz piętnasty do Zespołu Szkół w Lubianie przybyli entuzjaści teatru i sztuki teatralnej, bowiem właśnie tego dnia, odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Teatrze. Konkurs organizowany jest w związku z przypadającym 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru. Międzynarodowy Dzień Teatru to święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach:  w kategorii klas I – III, IV – VI i gimnazjum.

Czytaj całość…
 
Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Władysława Łazuki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 22 marca 2017 11:12

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" jest to polskie odznaczenie resortowe, nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury podczas sympozjum pt. "Choszczeńskie środowisko poetyckie" - Władysław Łazuka – poeta, prozaik oraz muzyk otrzymał brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj całość…
 
Zawiadomienie o Komisjach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
wtorek, 21 marca 2017 14:50

 

Zawiadamiamy, że posiedzenia Komisji Rady Powiatu w Choszcznie odbędą się w następujących terminach:

 

 

Czytaj całość…
 
Dzień sportu w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
czwartek, 23 marca 2017 10:28

21 marca br. (wtorek) w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie odbył się "Dzień sportu". Uroczysty apel, który rozpoczął całe wydarzenie był doskonałą okazją do tego, by nagrodzić oraz podziękować najbardziej zaangażowanym uczniom w sportowe życie szkoły oraz godne jej reprezentowanie.
Organizacją Dnia Sportu zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego z ZS Nr 2 w Choszcznie, którzy przygotowali dla swoich uczniów wiele konkurencji sprawnościowych, przy których nie zabrakło świetnej zabawy. Zawodnicy odegrali szkolny mecz piłki siatkowej, sprawdzili swoje umiejętności w żonglerce piłką nożną, siłowaniu na rękę oraz rzutem piłki do kosza na czas.

 

Czytaj całość…
 
Kwalifikacja wojskowa 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 21 marca 2017 12:26

Starosta Choszczeński informuje, iż w dniach od 23 marca do 07 kwietnia 2017 r. na terenie powiatu choszczeńskiego odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Obowiązkowi w 2017 r. podlegają: mężczyźni urodzeni w 1998 r., mężczyźni urodzeni w latach 1993—1997, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, osoby urodzone w latach 1996-1997…

 

Czytaj całość…
 
UWAGA RODZICE – ZAGROŻENIA! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 21 marca 2017 11:34PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W CHOSZCZNIE informuje, iż w Internecie krążą śmiertelnie niebezpieczne gry. Nastolatki odbierają sobie dla nich życie. Pierwsza nazywa się "Wróżka Ognia", druga "Niebieski Wieloryb" ("Blue Whale"). Ta ostatnia doprowadziła do śmierci już ponad 130 dzieciaków - głównie w Rosji.

Czytaj całość…
 
I Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej w Chłopowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 21 marca 2017 10:38

Czytaj całość…
 
Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego 2017 rozpoczęty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 20 marca 2017 12:02

17 marca 2017 r. (piątek) w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W Małym Konkursie Recytatorskim udział wzięło 28 uczestników ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych klas I-III laureatem został reprezentant SP Nr 3 w Choszcznie - Piotr Sakowski, w klasach IV-VI - Jan Żołnierzów również uczeń SP Nr 3 w Choszcznie. W kategorii gimnazjalnej niezwyciężony był Antoni Sowiński z Zespołu Szkół w Pełczycach. Do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego przystąpiło 4 uczniów: troje z Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie oraz jedna uczestniczka z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie. Laureatem w tej kategorii została Karolina Kamela reprezentantka Zespołu Szkół Nr 2.

Czytaj całość…
 
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego podsumował Sportowy Rok 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 16 marca 2017 14:10

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie roku sportowego 2016. W trakcie uroczystości Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Wicemarszałek Jarosław Rzepa oraz Członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko uhonorowali aż 53 osoby. Wyróżnienia otrzymali medaliści Igrzysk Paraolimpijskich czy mistrzostw świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych w dyscyplinach olimpijskich. Byli to reprezentanci m.in.: lekkoatletyki, strzelectwa sportowego, wioślarstwa, kajakarstwa, kolarstwa, zapasów, boksu, pływania czy żeglarstwa.

Czytaj całość…
 
Mistrzostwa Polski Szkół Specjalnych w Narciarstwie Biegowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 13 marca 2017 13:15

Ogromnym sukcesem reprezentacji województwa zachodniopomorskiego zakończyły się Mistrzostwa Polski Szkół Specjalnych w Narciarstwie Biegowym w Zakopanem. Reprezentację województwa zachodniopomorskiego tworzyli uczniowie z Pyrzyc i z Suliszewa. Łącznie zdobyli 9 medali: 4 złote , 3 srebrne i 2 brązowe. Szkołę z Suliszewa reprezentowali:  Michał Kołodziej – złoty medal w sztafecie 3 x 1 km, Kamil Śmiałek i Daniel Kleczewski – srebrne medale w sztafecie 3 x 1 km. W biegach indywidualnych Michał Kołodziej w kategorii chłopców starszych  dwukrotnie zajmował czwarte miejsca – tuż za podium. Czwarty był też Adam Pluciński w biegu na 1 km w kategorii chłopców młodszych.

 

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 154