Aktualności
Świetny start choszczeńskich kajakarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 02 października 2017 13:58

W sobotę na przystani Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych w Choszcznie odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Kajakarstwie Klasycznym. W zawodach wystartowało ok. 60 zawodników z klubów ze Szczecina, Wałcza, Białego Boru oraz Choszczna. Kajakarze mieli do pokonania dystanse: 200 m – dzieci  i 500 m - młodzież. Reprezentacja naszego klubu – MOSW Choszczno trenowana przez Daniela Jarmarkiewicza wypadła rewelacyjnie.

Więcej…
 
AKTYWNA TABLICA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 29 września 2017 13:37

Powiat choszczeński został zakwalifikowany do wsparcia finansowego w 2017 r. na zakup pomocy dydaktycznych w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych – „Aktywna tablica”. Całkowita wartość zadania to 32 900,00 zł, w tym wkład własny powiatu w wysokości 6 580,00 zł
Zadaniem programu „Aktywna tablica” jest zapewnienie szkołom nowoczesnych pomocy dydaktycznych: tablic interaktywnych, projektorów lub projektorów ultrakrótkoogniskowych, głośników oraz innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku, interaktywnych monitorów dotykowych.
Wsparcie otrzyma Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 2 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie w wysokości 15 400,00 zł oraz Szkoła Podstawowa Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku w wysokości 17 500,00 zł.
A.Dyc

 
UWAGA PACJENCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 29 września 2017 11:57


Od 1 października szpital w Choszcznie będzie udzielał świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w ramach umowy z Zachodniopomorskim Oddziałem NFZ.

 
Awans do Mistrzostw Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 29 września 2017 07:19

Awans w Biegach Przełajowych wywalczył wczoraj Maciej Chrobot, uczeń Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Suliszewie.  Na Mistrzostwach Województwa w Jesiennych Biegach Przełajowych w Szczecinie zajął 2 miejsce w biegu na 2000 m.
Szkołę z Suliszewa reprezentowało w sumie 7-miu zawodników. Aby zakwalifikować się do kadry województwa należało zająć pierwsze lub drugie miejsce. Bliski awansu był Daniel Kaszubski, który w biegu na 3000 metrów zajął trzecie miejsce.    
Cz.K., M.G.

 
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 28 września 2017 11:08

Więcej…
 
KZN rozpoczął działalność PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 28 września 2017 08:15

11 września weszła w życie ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Wg ustawy KZN będzie gospodarował gruntami Skarbu Państwa, przeznaczając je pod budowę mieszkań o atrakcyjnym czynszu.

Regulacje te obowiązują przy realizacji programu "Mieszkanie Plus" (M+). Mieszkania będą dostępne w formule najmu lub najmu z opcją dojścia do własności.

Gospodarz nieruchomości

KZN  ma gromadzić wiedzę o gruntach Skarbu Państwa, które mogą być przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe i występować do obecnych zarządców nieruchomości o ich przekazanie. Jego zadaniem jest m.in. nadzorowanie najmu, np. wysokości czynszów, opłat eksploatacyjnych, dokonywanie naborów najemców. Zależność wysokości czynszu od województwa i gminy określi odrębne rozporządzenie.

Plan inwestycji

Wg deklaracji podsekretarza stanu w resorcie infrastruktury i budownictwa Tomasza Żuchowskiego pierwsze przetargi na konkretne inwestycje i sprzedaż gruntów Skarbu Państwa dla realizacji programu M+, powinny ruszyć na początku roku 2018. Pierwsze budynki mają stanąć na tych gruntach w 2019 r.
MG, PAP

O najmie mieszkania oferowanego przez KZN: KZN dla najemców
O przetargach dla inwestorów: KZN wspolpraca z inwestorami
O budowie domu z KZN:  domek jednorodzinny
O współpracy KZN z samorządami: KZN dla gmin
Ponadto: http://mib.gov.pl/2-kzn.htmhttps://www.facebook.com/KZNGOVPL/, https://twitter.com/KZN_GOV_PL


 
Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 25 września 2017 14:26

W dniach 22-24 września Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suliszewie oraz UKS „Sprawni Razem” Suliszewo po raz kolejny zorganizowali Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Chłopców młodszych w Choszcznie. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn reprezentujących województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, lubuskie, mazowieckie, małopolskie oraz zachodniopomorskie.  W finale zespół z małopolski pokonał reprezentacje z województwa mazowieckiego 4:2. W meczu o III miejsce pomiędzy gospodarzami a województwem warmińsko-mazurskim padł remis i o zajęciu trzeciego miejsca decydowały rzuty karne. Tym razem to chłopcy z pomorza zachodniego wykazali więcej spokoju i to oni stanęli na podium turnieju.

Więcej…
 
"Święto Jabłka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 25 września 2017 14:17

Ocalenie od zapomnienia bardzo starych odmian jabłoni, ale przede wszystkim promocja dawnej kultury sadowniczej i ogrodniczej w Regionie Puszczy Drawskiej stały się głównym powodem organizacji przez Drawieński Park Narodowy pikniku pn. „Święto Jabłka”. Podczas tegorocznej imprezy pobity został rekord na największą w Polsce mozaikę z jabłek, który wyniósł 9 m2.

Więcej…
 
Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 25 września 2017 13:17

Biegi na orientację z Agatą Porzycz, ergometry z Kajetanem Broniewskim, koszykówka z Wojciechem Urbaniakiem, a także pokaz umiejętności naszych wspaniałych kajakpolistów i spotkanie z Weroniką Jasiukiewicz – reprezentantką Polski w Kajak - Polo. Takimi atrakcjami przywitaliśmy jesień w naszym powiecie.

Więcej…
 
Atrakcyjne dofinansowanie dla firm z gmin powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 19 września 2017 13:03

Od 50 do 80 % dofinansowania usługi rozwojowej mogą otrzymać przedsiębiorstwa (MMiŚ – mikro, małe i średnie)  mające siedzibę w zachodniopomorskiem i ich pracownicy zatrudnieni na terenie województwa.
Na maksymalne dofinansowanie mogą liczyć przedsiębiorcy działający na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia, a wszystkie gminy powiatu choszczeńskiego należą do takiej strefy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 169