Aktualności
Prezes Sądu Rejonowego przechodzi w stan spoczynku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 20 grudnia 2017 10:44

- Żegnam się ze swoją pracą z honorem jako urzędujący prezes Sądu Rejonowego w Choszcznie – tymi słowami sędzia Zbigniew Łasowski podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu przekazał swoją decyzję o przejściu w stan spoczynku z dniem 1 lutego 2018 r. Służbę w wymiarze sprawiedliwości Zbigniew Łasowski pełnił 45 lat. W czterdziestojednoletniej historii sądu choszczeńskiego trzykrotnie obejmował funkcję prezesa  sądu, łącznie pełnił ją przez 23 lata, najdłużej ze wszystkich poprzedników. Korzystając z obecności na sesji Rady Powiatu prezes Zbigniew Łasowski podziękował za wieloletnią współpracę i okazywaną pomoc władz samorządowych.
M.G.

 
Wielki sukces małej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 20 grudnia 2017 09:18

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie zdobyła II miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w Unihokeju w kategorii dziewcząt. Wicemistrzynie województwa wystartowały w drogę do finałów już w październiku. Wygrały w rozgrywkach powiatowych, następnie w regionalnych. To czwarty występ SP Sławęcin w tej randze rozgrywek. W 2011 r. dziewczynki zajęły VII miejsce, w 2014 r. chłopcy uplasowali się na IV pozycji,  w 2016 r. dziewczęta zajęły V miejsce i wreszcie w 2017 – srebro i miejsce na podium.  Srebrne medalistki wystąpiły w składzie: Karolina Apoczkin, Zuzanna Borek, Anastazja Fierka, Angelika Kutkowska, Maja Domerecka, Agnieszka Kałka, Karolina Michałowska, Zofia Skubiak, Paula Sobacka, Maria Strzelczyk, Laura Thiel, Alicja Tomasiak i Kinga Czekan.

M.G., Marek Pluta

Więcej…
 
Razem bezpieczniej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 20 grudnia 2017 08:26

Policjanci, powiatowy Piastek i policyjny Stopek przynieśli dzieciom z przedszkoli ostatnie prezenty w ramach projektu pn. Razem bezpieczniej – na drodze, w Internecie i na wakacjach realizowanego przez Powiat Choszczeński. W trwającej od września akcji ponad 1000 dzieci z przedszkoli z Choszczna, Krzęcina, Bierzwnika, Recza, Pełczyc i Drawna spotkało się z policjantami ucząc się bezpieczeństwa na drodze. Przygotowany przez policjantów spektakl o cyberprzestrzeni obejrzało ok. 1 800 dzieci. Projekt był dofinansowany z „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.  
M.G.
Link do nagrania przedstawienia:
https://www.youtube.com/watch?v=OygcSYuYJxE

Więcej…
 
Koperta życia w powiecie choszczeńskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
wtorek, 19 grudnia 2017 14:49

Po raz trzeci obradowała Powiatowa Rada ds. Seniorów, ciało opiniotwórczo - doradcze Starosty Choszczeńskiego w zakresie szeroko pojętej polityki senioralnej. W planie pracy Rady na 2018 rok znalazło się m.in. wdrożenie tzw. koperty życia w powiecie choszczeńskim. Jest to akcja skierowana do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych, która polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr PESEL.

Więcej…
 
Pomoc bezdomnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 15 grudnia 2017 14:02

Jak co roku Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło  interwencyjne procedury pomocy wobec osób bezdomnych i znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.  Do 31 marca 2018 r. wszelkie interwencje w trybie alarmowym uruchamiane będą przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, bezpłatna infolinia: 800 170 010; tel. kom.: 696 031 168

Na terenie powiatu choszczeńskiego pomoc bezdomnym w czasie zimy świadczą:

Ośrodek Wspierania Rodziny – Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Korytowie; 12 miejsc. Posiłki ciepłe i suchy prowiant wydawane są codziennie na miejscu, Korytowo, ul. Kościelna 4a, tel. (95) 715 93 - 32.

Noclegownia dla bezdomnych Mężczyzn; 20 miejsc, jeden ciepły posiłek. Kontakt poprzez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choszcznie, Choszczno, ul. Boh. Warszawy 17.

Więcej…
 
O bezpieczeństwie mieszkańców powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 grudnia 2017 14:18

Powiat Choszczeński przygotował projekt "Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego". Jego celem jest m.in. redukcja przestępstw i wykroczeń szczególnie uciążliwych społecznie, ograniczenie przestępczości narkotykowej, wypadków drogowych i zapobieganie pogłębiającego się zjawiska niedostosowania społecznego, demoralizacji oraz przestępczości dzieci i młodzieży. Projekt zakłada współdziałanie różnych podmiotów: policji, prokuratury, sądu, Straży Ochrony Kolei, Straży Leśnej, Pożarnej, Granicznej, Rybackiej a także samorządów, szkół i in. instytucji. Projekt programu został omówiony na corocznym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz  Powiatowego Zespołu  Zarządzania Kryzysowego.

Więcej…
 
Interaktywna tablica w Suliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 grudnia 2017 10:51

Interaktywny monitor „Aktywnej tablicy” zamontowano w Szkole Podstawowej nr 2 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie.
Tablice interaktywne, monitory dotykowe, projektory o ultrakrótkiej projekcji, głośniki – takie pomoce dydaktyczne zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z  rządowego programu „Aktywna tablica” na lata 2017 – 2019.
Szkoła czeka na oprogramowanie tablicy, a nauczyciele - na specjalistyczne szkolenia w ramach programu, którego celem jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych. Powiat Choszczeński pozyskał środki z programu „Aktywna tablica” dla szkół w Suliszewie i Niemieńsku. Rządowy program pokrył 80 % kosztów inwestycji. Łączna wartość projektu dla dwóch placówek to 32 900,00 zł.
M.G.


 
Zawiadomienie o Sesji Rady Powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:32

 

Zawiadamiam, że XXII Sesja Rady Powiatu w Choszcznie odbędzie się dnia 19 grudnia 2017 r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie, przy ul. Bol. Chrobrego 31A (Kawiarenka).

 

Więcej…
 
Zawiadomienie o Komisjach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 13:52

 

 

Zawiadamiamy, że posiedzenia Komisji Rady Powiatu w Choszcznie odbędą się w następujących terminach:

 

 

Więcej…
 
IV Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:13

Nałogowo? To ja gram w siatkę!  - pod takim hasłem rozgrywany był tegoroczny, czwarty już Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej w Reczu organizowany przez Towarzystwo Miłośników Recza. Odbywał się pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Burmistrza Recza przy współorganizacji Powiatu Choszczeńskiego.
Ideą imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia i propagowanie aktywnego spędzania czasu przez młodzież. Zagrało w sumie 8 drużyn naszego regionu. 1 miejsce zajął zespół o nazwie Ekipa Ever, drugie – Złocieniec Team, trzecie – UKS Błyskawica Szczecin. MVP turnieju został Bartosz Mokrzycki ze Złocieńca Team, a konkurs na najzabawniejszą nazwę zespołu wygrała drużyna Księstwo Reczowskie.
M.G.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 176