Aktualności
DLA WAS KOCHANE PANIE!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 08 marca 2018 08:24

 
Ogłoszenie o naborze na członków komisji konkursowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 08 marca 2018 10:52

- OGŁOSZENIE
- FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 
harmonogram dyżurów na marzec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 07 marca 2018 09:47

Więcej…
 
Nowy bieg uliczny w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
wtorek, 06 marca 2018 10:37

Po raz pierwszy w Choszcznie zorganizowana została impreza pn. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W kraju i zagranicą wydarzenie to odbywa się corocznie od 2013 r.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie w Bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 02 marca 2018 09:47

Autor książki pt. Szturman. Odważni żyją, ostrożni trwają, spotkał się wczoraj z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie. Płk Krzysztof Przepiórka był dowódcą oddziału bojowego Grupy Reagowania Operacyjno - Manewrowego (GROM), jednym z twórców tej elitarnej jednostki.
W rozmowie z Dominikiem Rutkowskim  opowiada w książce historię powstania tej elitarnej jednostki i o niektórych aspektach jej działania. Czytelnia Biblioteki zgromadziła liczne grono słuchaczy, a autor odpowiadał na wiele ich pytań. Na pytanie o to dlaczego GROM jest uważany za jedną z najlepszych jednostek specjalnych na świecie odpowiedział: - podczas licznych akcji przeprowadzanych przez GROM od chwili jego istnienia tj. od 13 lipca 1990 r. – zginął jeden żołnierz.
W.U., M.G.

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski Szkół Specjalnych w Narciarstwie Biegowym w Zakopanem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 marca 2018 15:15

2 złote medale przywiózł Konrad Kamiński  z Zakopanego. Uczeń SOSW w Suliszewie zwyciężył w kategorii chłopców starszych w biegu na 2 ,5 km techniką klasyczną oraz w sprincie na1 km.
Dwa srebrne medale na tych samych dystansach w kategorii chłopców młodszych zdobył Maciej Chrobot również uczeń szkoły w Suliszewie. W zawodach, które zakończyły się wczoraj wzięła udział 9 – osobowa reprezentacja województwa zachodniopomorskiego: 4 uczniów z Pyrzyc i 5 uczniów z Suliszewa: obok  Konrada i Maciej wystartowali Kamil Śmiałek, Adam Pluciński i Bartek Perłak. Konrad Kamiński i Kamil Śmiałek z SOSW w Suliszewie oraz Ewa Zielińska z Pyrzyc zdobyli również srebrny medal w sztafecie mieszanej (dwóch chłopców i jedna dziewczynka) na dystansie 1 km. Reprezentanci naszego województwa zdobyli 9 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe, zajmując w punktacji medalowej drugie miejsce za reprezentacją województwa podkarpackiego.
W Zakopanem zawodnicy mieli okazję uczestniczyć ceremonii otwarcia Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych intelektualnie zrzeszonych w INAS FID, które odbywały się na tych samych trasach co Mistrzostwa Polski.
M.G., Czesław Kozak

Więcej…
 
Nowe kwalifikacje w SOSW w Suliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 28 lutego 2018 14:52

Sześcioro uczniów Specjalnego Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie korzysta z pozaszkolnych form kształcenia, które Ośrodek organizuje dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w l. 2017 – 2019. Obejmują one indywidualne doradztwo zawodowe, płatne wakacyjne staże u pracodawców oraz kursy prawa jazdy kat. B.
W Suliszewie podsumowano dziś ubiegłoroczne działania w ramach projektu pn. Nowe kwalifikacje szansą na lokalnym rynku pracy. Z kwoty 116 119, 21 zł przeznaczonej na prawie trzyletni projekt wydano do tej pory 17 560, 26 zł. Pieniądze wydano m.in. na stypendia dla uczniów, ich szkolenia bhp, badania lekarskie i książeczki zdrowia, dojazdy na praktyki, zakup odzieży ochronnej. Uczniowie i kadra cieszą się również z zakupu nowoczesnego doposażenia pracowni kuchennej w Ośrodku. SOSW w Suliszewie jest jednym z nielicznych tego typu ośrodków w regionie, który zapewnia uczniom pełny zakres kształcenia: od szkoły podstawowej po uzyskanie zawodu.

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
czwartek, 01 marca 2018 07:18

Do Pobrania:

1. Ogłoszenie o konkursie [plik PDF]

 
Oddaj krew! … w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 28 lutego 2018 08:30

W ciągu roku w Polsce przeprowadzanych jest ok miliona transfuzji. O tym, że krew jest bezcennym darem, który ratuje życie wiemy nie od dziś. Jest niekiedy jedynym  ratunkiem dla życia człowieka, a głównym źródłem jej pozyskania jest drugi, zdrowy człowiek - krwiodawca.  W naszym regionie pobór krwi odbywa się regularnie od lat. Zajmuje się tym grupa oddanych ludzi zrzeszonych w Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi „Niagara” Choszczno.
Tylko w zeszłym roku mieszkańcy Gminy Choszczno oddali ponad 116 litrów krwi… Na pytania dotyczące akcji poboru krwi odpowiada prezes Stowarzyszenia „Niagara” Tomasz Strugiński.

Więcej…
 
Arnswalde w ogniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 26 lutego 2018 15:17

Ponad 150 rekonstruktorów odtworzyło wydarzenia sprzed 73 lat w trakcie decydujących walk o Choszczno w 1945 r.  Widowisko  z roku na rok przyciąga coraz to większe grono wielbicieli historii miasta. Inscenizacja została przygotowana na bardzo wysokim poziomie: nie zabrakło mrożących krew w żyłach efektów pirotechnicznych, widzowie mogli zobaczyć wojskowy sprzęt z okresu II wojny  światowej taki jak czołg średni T 34, a także ciężarówkę Praga RND, dwie terenówki Kuebelwagen, opancerzony wóz rozpoznawczy KFZ 222.  Po inscenizacji każdy z uczestników mógł złożyć kwiaty pod pomnikiem w Parku Moniuszki, a tym samym oddać hołd poległym.
A.G.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 181