Aktualności
Maraton Pływacki w Pełczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 16 sierpnia 2017 13:05

Dokładnie 45 zawodników wzięło udział w XVIII Pełczyckim Maratonie Pływackim. Zawody przeprowadzone zostały w trzech kategoriach dystansowych, tj. 250 m., 1000 m. oraz 2800 m.
Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Pełczyckiej. Zarząd Powiatu w Choszcznie włączył się w organizację zawodów poprzez ufundowanie pucharów dla zwycięzców, które w imieniu starosty choszczeńskiego wręczył członek zarządu Bogdan Kwiatkowski.
A.K.

 

Więcej…
 
Święto Tataraku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 16 sierpnia 2017 13:09

Coroczne świętowanie Pełczynianie rozpoczęli w sobotę od spektaklu teatralnego "Konopielka", następnie przeszli barwnym korowodem na Jezioro Duży Pełcz, tzw. "Pełczankę". Kluczowym punktem imprezy była uroczysta koronacja Królowej Jezior Pełczyckich. Na zdjęciu widać jak poddana ubiegłorocznej królowej – tzw. szuwarka – przekazuje koronę swojej tegorocznej odpowiedniczce.  
M.G.

Więcej…
 
Święto Wojska Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 14:39

 
Mamy Mistrzostwa! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 04 sierpnia 2017 14:14

KLIKNIJ aby zobaczyć film:Zarząd Polskiego Związku Kajakowego powierzył klubowi „Wodniak” działającemu przy MOSW w Choszcznie organizację Mistrzostw Polski Seniorów w Kajak Polo w 2018 roku. Starania o organizację Mistrzostw wspierał z zaangażowaniem Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz. Starostwo Powiatowe w Choszcznie będzie współorganizatorem zawodów.


 
1. SIERPNIA ZABRZMIĄ SYRENY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
wtorek, 01 sierpnia 2017 06:33

Dziś o godz. 17-tej zawyją syreny alarmowe na terenie całego powiatu choszczeńskiego. O tej godzinie – godzinie „W” - 73 lata temu w Warszawie rozpoczęła się heroiczna walka polskiego podziemia z niemieckim okupantem.
Zatrzymajmy się na chwilę, by minutą ciszy uczcić pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego.

Poległym w Powstaniu poświęcona będzie jedna z intencji Mszy św. o godz. 19.00 w Kościele św. Jadwigi Królowej  w Choszcznie. Po Mszy św. wierni zapalą znicze i odmówią modlitwę przy obelisku żołnierzy Wojska Polskiego.

 
Klukom Chess 2017 zakończony PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 31 lipca 2017 14:24

Międzynarodowy Festiwal Szachowy Klukom Chess 2017 już za nami. Do rywalizacji o puchar Starosty Choszczeńskiego Adama Andriaszkiewicza stanęło 23 graczy z kraju i zagranicy. Po tygodniowych rozgrywkach puchar trafił w ręce Jerzego Kota z Wejherowa, II miejsce zajął zawodnik z Białorusi Artem Norov, a III  - Niemiec Maximilian Maetzkow. Krzysztof Dłużyński, najlepszy zawodnik z Choszczna, uplasował się na VII pozycji. Wśród kobiet najwyższą pozycję uzyskała Nadzieja Jezikowska (UKSz Skoczek Choszczno), tytuł najlepszego zawodnika do lat 12 powędrował do Pawła Kossowskiego (KSz Gryf Szczecin).

Więcej…
 
Klukom Blitz FIDE 2017 rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 27 lipca 2017 10:25

Kolejny dzień szachowych zmagań. Wczoraj w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Choszcznie 25-ciu graczy rozegrało tzw. krótkie partie szachowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szachowego z okazji 20-lecia UKSz Skoczek Choszczno, który potrwa do niedzieli. Turniej gry błyskawicznej przeprowadzono na dystansie 13 rund, z czasem do namysłu 3 minuty + 2 sekundy bonusu czasowego dla zawodnika. W klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjni byli  białoruscy zawodnicy Sergej Khamitskyj i Antem Norov zajmując kolejno I i II miejsce. Na III pozycji uplasował się Niemiec  Maximilian Maetzkow. Wśród kobiet zwyciężyła Zofia Reszka ze Skierniewic. Tytuł najlepszego juniora do lat 12 powędrował do Michała Szydło z Białegostoku, natomiast najlepszym zawodnikiem z Choszczna został Krzysztof Dłużyński. Gratulujemy zwycięzcom.  
AD

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski przy Promenada 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 lipca 2017 13:53

Za niespełna 2 tygodnie Zarząd Polskiego Związku Kajakowego podejmie decyzję o tym, komu powierzy organizację Mistrzostw Polski Seniorów w Kajak Polo w sezonie 2018. „Wodniak” ma tylko jednego konkurenta.
Ludowo Uczniowski Klub Sportowy „Wodniak” przy MOSW zgłosił swoją kandydaturę na organizatora tej imprezy na bazie infrastruktury Centrum Sportowo – Rekreacyjnego i MOSW w Choszcznie. Klub dysponuje odpowiednim obiektem, a zawodnicy MOSW w Choszcznie są członkami kadry Polski w kajak polo i mistrzyniami świata w tej dyscyplinie.
Starosta choszczeński z entuzjazmem przyjął propozycję współorganizacji przedsięwzięcia deklarując również wsparcie finansowe. „Członkowie Klubu (LUKS „Wodniak” – red.) oraz Sportowcy są doskonałą wizytówką naszego regionu osiągając wysokie wyniki sportowe zarówno w kraju jak i za granicą.” – napisał Adam Andriaszkiewicz do decydenta  - czyli Zarządu Polskiego Związku Kajakowego.
MG

 
"Mistrzowska jesień w Powiecie Choszczeńskiem" już, tuż tuż..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 lipca 2017 10:13

Już 22 września rusza druga edycja treningów z mistrzami sportu "Mistrzowska jesień w Powiecie Choszczeńskim" w programie miedzy innymi spotkania z medalistami: Agatą Porzycz, Kajetanem Broniewskim, Wojciechem Urbaniakiem oraz naszymi mistrzyniami kajak polo - Weroniką Jasiukiewicz i Moniką Kulas. Więcej informacji i regulamin imprezy poniżej. Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Regulamin zawodów w biegu na orientację [Plik PDF]

 
Sezon wędkarski w pełni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 24 lipca 2017 13:31

48 wędkarzy wzięło udział w XIX Drużynowych  Mistrzostwach  Powiatu Choszczeńskiego o Puchar Starosty, które odbyły się wczoraj na jeziorze Raduń . Od wczesnych godzin porannych zawodnicy  konkurowali między sobą w trzyosobowych drużynach.  Najwyższe podium zajęła drużyna Choszczno 5, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Choszczno 4, a na trzecim - Choszczno 8. Największą rybę turnieju złowił Ryszard Łydka - był to lin o wadze 2 360 g. Zarząd Powiatu w Choszcznie z przyjemnością włączył się w organizację imprezy fundując dla zwycięskich drużyn puchary.  Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom!

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 163