Aktualności
Poetycka noc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 13:28

To była naprawdę długa noc... VII Korytowska Noc Poetów już za nami. Swoje dzieła zaprezentowało 23 poetów. Wspaniała Czesława Julia Tessarek spaliła swój "debiut". Spalony został również "jubileusz" 50- lecia twórczości literackiej Władysława Łazuki, choszczeńskiego poety, prozaika, muzyka uhonorowanego medalem "Gloria Artis".

Więcej…
 
Konsultacje społeczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
środa, 23 sierpnia 2017 14:28Zarząd Powiatu w Choszcznie ogłasza konsultacje społeczne projektu "Programu współpracy Powiatu Choszczeńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok".

 

Więcej…
 
PISMO WOJEWODY WS. POMOCY OSOBOM POSZKODOWANYM W TRAKCIE NAWAŁNIC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
wtorek, 22 sierpnia 2017 13:53

 

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ !

 
Zawiadomienie o Komisji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 18 sierpnia 2017 08:02

 

Zawiadamiamy, że posiedzenie Komisji Rady Powiatu w Choszcznie odbędzie się w następującym terminie:

 

Więcej…
 
Pojechali na Mistrzostwa Europy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:40

Wczoraj nasi choszczeńscy kajakpoliści wyruszyli na bitwę po medale do francuskiego miasta Saint Omer. Przed wyjazdem odwiedzili włodarzy powiatu - starostę choszczeńskiego oraz wicestarostę, aby podziękować za pomoc w organizacji wyjazdu na poprzednie zawody (Międzynarodowe Mistrzostwa Juniorów w Belfaście), na których zajęli wysokie pozycje.   
Mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie odbywają się co 2 lata naprzemiennie z Mistrzostwami Świata. Na tegorocznych kajakowych zmaganiach zaprezentują się juniorzy oraz seniorzy wraz z reprezentacją kobiet.  
Turniej juniorów rozegrany zostanie 27 sierpnia (sobota), a seniorów dzień później (niedziela).
Trzymamy kciuki.
A.K.

Więcej…
 
Gratulacje i podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 14:02

Poświęceniem tablicy pamiątkowej oraz uroczystą mszą świętą rozpoczęto obchody 70 - lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Reczu. Jubileusz był doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i medali dla zasłużonych druhen i druhów. Na ręce prezesa OSP w Reczu druha Eugeniusza Nykla zostały złożone gratulacje oraz podziękowania za dotychczasową działalność na rzecz OSP.
Życzymy kolejnych pięknych jubileuszy.  
A.K.

Więcej…
 
VII Korytowska Noc Poetów - zapraszamy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:19

Więcej…
 
V Piknik Militarny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 16 sierpnia 2017 14:01

V Piknik Militarny z okazji Święta Wojska Polskiego już za nami. Wczoraj organizatorzy tj. Klub 12 BZ i Choszczeński dywizjon artylerii samobieżnej, przygotowali dla uczestników imprezy wiele atrakcji m.in. prezentację sprzętu wojskowego, pożarniczego, symulator jazdy 3D. Miłośnicy sztuk walki mogli obejrzeć pokaz przygotowany przez Koło Sportów Obronnych 12 BZ w Choszcznie, a dla amatorów tańca zespół REWERS zaprezentował układ z piłką i tańca współczesnego. Na najmłodszych czekały dmuchańce oraz gry i konkursy z przesympatycznym klaunem. Nie zapomniano również o smakoszach, których częstowano tradycyjną wojskową grochówką.
A.D.

Więcej…
 
Święto Wojska Polskiego w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 16 sierpnia 2017 12:54

Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Z tej okazji wczoraj w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej w Choszcznie odbyła się uroczysta msza św. w intencji żołnierzy i ich rodzin z udziałem kompanii honorowej choszczeńskiego dywizjonu.
Obok kościoła przed obeliskiem upamiętniającym poległych żołnierzy kwiaty złożyli Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz w towarzystwie ppłk. Jarosława Chojnackiego – Dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, insp. Ireneusza Winnickiego – Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie oraz podinsp. Dariusza Ufnowskiego – Komendanta Powiatowy Policji w Myśliborzu. Proboszcz parafii Andrzej Lemieszko zapalił symboliczny znicz.
A.D.

Więcej…
 
Maraton Pływacki w Pełczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 16 sierpnia 2017 13:05

Dokładnie 45 zawodników wzięło udział w XVIII Pełczyckim Maratonie Pływackim. Zawody przeprowadzone zostały w trzech kategoriach dystansowych, tj. 250 m., 1000 m. oraz 2800 m.
Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Pełczyckiej. Zarząd Powiatu w Choszcznie włączył się w organizację zawodów poprzez ufundowanie pucharów dla zwycięzców, które w imieniu starosty choszczeńskiego wręczył członek zarządu Bogdan Kwiatkowski.
A.K.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 163