Aktualności
Jubileusz XX-lecia Parafialnego Zespołu Caritas Barnimie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 15 maja 2017 14:27

Jubileusz XX-lecia Parafialnego Zespołu Caritas Barnimie rozpoczął się w sobotę, 06.05.2017r. uroczystą Mszą Świętą w Barnimiu koncelebrowaną przez ks. dyr. Macieja Szmuca, ks. kanonika Sławomira Kokorzyckiego i Księdza Proboszcza Wojciecha Kozuba, poprzedzoną pięknym koncertem Chóru Świętej Klary z Pełczyc. Po jej zakończeniu wszyscy goście przemieścili się do Drawieńskiego Ośrodka Kultury, gdzie w holu sali widowiskowej WEDEL odbył się wernisaż wystawy poświęconej jubileuszowi Caritas w Barnimiu pt. „20 lat w służbie Caritas 1997-2017” przygotowanej z pomocą Biblioteki Publicznej w Drawnie. Założycielem Parafialnego Zespołu Caritas Barnimie był śp. Ks. Ireneusz Starachowski. Przez cały 20-letni okres działalności jego Przełożonym był i jest Andrzej Konopelski; od 15 lat z kolei przewodniczy mu ks. kan. Wojciech Kozub -Proboszcz Parafii Barnimie.

 

Czytaj całość…
 
V Konferencja Pedagogów w Suliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 10 maja 2017 13:05

Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Suliszewie odbyła się V Konferencja Pedagogów pod hasłem "Czynniki społeczne wpływające na rozwój dziecka niepełnosprawnego". Wykłady wygłosiły: dr Iwona Radlińska - wykładowca w Katedrze i Zakładzie Zdrowia Publicznego-Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Renata Graczyk-Mocek pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Choszcznie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Adam Andriaszkiewicz Starosta Choszczeński.

 

Czytaj całość…
 
Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 10 maja 2017 12:57

"Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umiejętnościami" - pod takim hasłem odbył się wczorajszy festyn, którego tegorocznym gospodarzem był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bierzwniku. Punktem kluczowym wydarzenia były powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych rywalizowali w 4 etapach turnieju tj. test z wiedzy ogólnej, rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta. Każdy z uczestników zaprezentował swoje umiejętności najlepiej jak potrafił. Przerywnikiem całej imprezy były pokazy ekologicznego samochodu, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokaz działania NGW oraz pokaz działania służb ratowniczych podczas zdarzenia.

 

Czytaj całość…
 
XV Festiwal Fortepianowy "Gramy na 4 ręce" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 11 maja 2017 07:20

 
MAJÓWKA NA SPORTOWO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 09 maja 2017 13:28

Sobotnie wydarzenie sportowe jakim była „Majówka na sportowo” z pewnością jeszcze przez długi czas będzie budziło sporo pozytywnych emocji wśród mieszkańców powiatu choszczeńskiego, a także wśród naszych gości z sąsiednich województw. Terenowy Bieg Przetrwania i  Marsz Aktywnych Nordic Walking  z roku na rok zdobywa coraz to  większe rzesze amatorów sportowych wyzwań. Sporym zainteresowaniem cieszyła się nowości w tegorocznych zawodach, był nią Bieg z przeszkodami dla dzieci. Łącznie w Terenowym Biegu Przetrwania wystartowało 200 osób, w Marszu Nordic Walking Aktywnych  35 osób, a w biegu dla dzieci 80. Na szczęście wszystkim zawodnikom "Majówki na Sportowo" udało się ukończyć bieg bez większych kontuzji.

Czytaj całość…
 
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 08 maja 2017 13:23

Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie odbyło się spotkanie bibliotekarzy z powiatu choszczeńskiego z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Podczas spotkania prof. Barbara Stykowa wygłosiła wykład zatytułowany "Związki Marii Dąbrowskiej z Belgią". Warto dodać, że Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna dziś program "Tydzień Bibliotek 2017 pod patronatem Burmistrza Choszczna", wiec na pewno będzie sporo atrakcji.

Czytaj całość…
 
Uchwalenie Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 04 maja 2017 12:31

Obchody 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęto w samo południe od uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej w Choszcznie, następnie pod pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego złożono wieńce i kwiaty. Po uroczystościach wszystkich zebranych zaproszono na rodzinny piknik majowy. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj całość…
 
Maturzyści zakończyli rok szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
wtorek, 02 maja 2017 14:14

W ostatni piątek kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 i Nr 2 w Choszcznie absolwenci szkół oficjalnie zakończyli rok szkolny. Najlepszym uczniom wręczono wyróżnienia, listy gratulacyjne oraz nagrody.

Czytaj całość…
 
UWAGA, UWAGA WYNIKI KONKURSU POETYCKIEGO!!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 28 kwietnia 2017 13:30
Konkurs poetycki „Piastkiem mnie zwą…” rozstrzygnięty! Do konkursu zgłoszonych zostało 114 prac. Komisja w składzie: Ewa Dybowska, Renata Cichowska, Piotr Figas i Roman Szymański miała nie lada wyzwanie by wyłonić te najciekawsze. Dziękujemy wszystkim za tak duże zainteresowanie konkursem. Poniżej przedstawiamy wyniki.

 

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na MAJÓWKĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 10:51

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 154