Aktualności
Jesienne święto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 31 października 2012 14:51
alt

W dniu 24.10.2012 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Niemieńsku odbyła się po raz kolejny impreza "Święto jesieni, dzień pieczonego ziemniaka". Głównym celem tej imprezy  była integracja osób niepełnosprawnych z ich pełnosprawnymi rówieśnikami.
   Do udziału w imprezie zaproszeni zostali uczniowie Szkoły Podstawowej z Drawna z kl. III b i kl. VI b wraz z wychowawcami p. Teresą Zagata i p. Joanną Markiewicz. Uczestnicy imprezy  zapoznali się z "historią ziemniaka", poznali inne nazwy ziemniaka używane w rożnych regionach Polski, zachwalali walory smakowe placków ziemniaczanych i frytek, swoich ulubionych potraw z ziemniaków.
Więcej…
 
Młodzieżowe Centrum Kariery w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
wtorek, 30 października 2012 14:09

alt

Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Szczecinie ma zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery, które odbędzie się dnia 6 listopada 2012r. o godz 11.00 przy ul. Niedziałkowskiego 14 w Choszcznie.

 

alt

tel. 792 095 444

e- mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.zachodniopomorska.ohp.pl

 
XIV Scena Bez Barier PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
piątek, 26 października 2012 09:46
alt
 
Barwnie i radośnie było w sali kinowej CHDK w Choszcznie podczas Przeglądu Form Estradowych i Teatralnych dla Osób Niepełnosprawnych, który już po raz czternasty zorganizowały Panie z Klubu Kiwanis Kobieta 2000.
   Wszyscy wykonawcy bardzo mocno przeżywali swoje występy lecz nie przeszkadzało to im gorąco oklaskiwać konkurencyjnych popisów. Jury wysoko oceniło tegoroczne prezentacje artystyczne.
Więcej…
 
Spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
piątek, 26 października 2012 09:33
altW ramach wspierania rozwoju przedsiębiorczości przedstawiamy informację  dotyczącą  projektu  „Młodzi przedsiębiorczy - to MY.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym organizowanym  przez Starostwo Powiatowe w Pyrzycach w dniu 12 listopada br.  
Więcej…
 
INFORMACJA DLA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO I INNYCH PODMIOTÓW REALIZUJĄCYCH ZADANIA PUBLICZNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
czwartek, 25 października 2012 13:25
 
W związku z prowadzeniem prac nad stworzeniem Kalendarza Imprez Kulturalnych, Sportowych i Rekreacyjnych organizowanych lub współorganizowanych przez Powiat Choszczeński w 2013 r., zwracamy się do wszystkich zainteresowanych podmiotów z prośbą o przesłanie informacji na temat imprez,  planowanych przez Państwa w nadchodzącym roku.
Więcej…
 
Zakończenie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 24 października 2012 10:19
alt

W Internacie Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Nie trać czasu, załóż własną firmę – spełniaj się zawodowo! II”, który realizowany jest od 01 lutego 2010 r. przez Powiat choszczeński w ramach PO KL Priorytet VI Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.
   Jest to druga edycja projektu, którego głównym celem jest przygotowanie 72 osób do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W jego ramach realizowane były szkolenia obejmujące ABC przedsiębiorczości (teoria i warsztaty) oraz podstawowe informacje o dotacjach unijnych. Uczestnicy objęci byli również doradztwem zawodowym, a także doradztwem specjalistycznym prawno - księgowym.
Więcej…
 
XXII Memoriał Szachowy A. Kubaszewskiego i E. Kramka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
wtorek, 23 października 2012 09:24
alt
 
Zwycięzcą został mistrz międzynarodowy z Białorusi Nikolai Aliavdin, reprezentujący klub HETMAN Myślibórz z wynikiem 8.5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Jan Szuchnicki z Pałacu Młodzieży w Szczecinie(7,0), a na trzecim Leszek Wierucki z Myśliborskiego Klubu Szachowego (7.0 pkt.).
   W Turnieju wzięli udział zawodnicy z Myśliborza, Szczecina, Łobza, Barlinka, Gryfic, Stargardu Szczecińskiego, Schnönebeck, Piły, Poznania, Recza i Choszczna.
Więcej…
 
Logo Powiatu Choszczeńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
poniedziałek, 22 października 2012 11:44
altOd wrześniowej sesji Rady Powiatu w Choszcznie powiat posiada logo, które jako znak graficzny stanowić będzie element skutecznej promocji i komunikacji wizerunkowej Powiatu Choszczeńskiego. Logo będzie wykorzystywane m.in.: podczas imprez turystycznych, sportowych, kulturalnych, na papierze firmowym, w materiałach promocyjnych, na plakatach i banerach, w prezentacjach cyfrowych i filmowych, materiałach elektronicznych, grafice internetowej oraz innych nośnikach wykorzystywanych w promocji Powiatu.
   Znak jest głównym elementem tożsamości wizualnej Powiatu Choszczeńskiego. Nawiązuje do jego głównych walorów: bogactwa zieleni, fauny i flory licznych jezior, lasów, parków. Zwraca uwagę na liczne zabytki architektury.
   Kształt logo w postaci zazębiających się kwadratów podkreśla ich harmonię. Współczesny dizajn zwraca uwagę na dążenie Powiatu do nowoczesności w wielu dziedzinach, odświeża jego wizerunek i pomaga zidentyfikować się z nim zarówno starszym, jak i nowym pokoleniom. Zachęca do odwiedzenia i inwestowania.
    Autorką logo jest pochodząca z Choszczna studentka architektury Politechniki Wrocławskiej Klaudia Podgórni.
  Prawo do używania logo przysługuje: organom powiatu, Starostwu Powiatowemu w Choszcznie i powiatowym jednostkom organizacyjnym powiatu. Wykorzystanie logo przez inne podmioty wymaga uzyskania pisemnej zgody Zarządu Powiatu w Choszcznie.

 
Światowy Dzień Drzewa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
poniedziałek, 22 października 2012 07:32
alt

Uczniowie SOSzW w Niemieńsku po raz kolejny przystąpili do programu edukacji ekologicznej - Święto Drzewa. W Polsce Światowy Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się o wiele wcześniej.
   Najstarsi uczniowie Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy czynnie uczestniczyli w pracach leśnych. Zbierali osłonki plastikowe z upraw leśnych - na terenie Leśnictwa Międzybór. Uprawy zajmują łącznie 4 hektary powierzchni, więc pracy było sporo.  Nad przebiegiem prac czuwał współpracujący z Ośrodkiem p. Adam Wasieczko - pracownik Nadleśnictwa Drawno. Wyjazdy do lasu były okazją by rozmawiać o tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa.
Więcej…
 
Bezpłatne szkolenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
piątek, 19 października 2012 09:45
 
alt
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 156 z 176