Aktualności
Rodzinna Wigilia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
piątek, 21 grudnia 2012 08:34
alt
 
18. grudnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jako organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej zorganizował „Rodzinną Wigilię”, w której udział wzięły rodziny zastępcze z powiatu choszczeńskiego.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem w świątecznym klimacie. Spektakl zatytułowany „Magiczny gabinet Doktora Nieboli” w wykonaniu aktorów Fundacji Pogotowie Teatralne ze Szczecina zrobił ogromne wrażenie. Niezwykły lekarz wyczarowywał w swoim gabinecie bajki, gwiazdki, przedmioty, tańczył z lewitującym stolikiem i czarował głosem. Na scenie tańczyła i śpiewała z dziećmi wesoła Pani Choinka.
Więcej…
 
Opłatek diabetyków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
wtorek, 18 grudnia 2012 11:49

alt

Grudzień to miesiąc życzeń, ciepła, serdeczności i oczywiście spotkań opłatkowych. Z tej też okazji 17 grudnia br. odbyło się spotkanie wigilijne członków miejsko-powiatowego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Choszcznie.

   W tegorocznym spotkaniu wigilijnym choszczeńskich diabetyków uczestniczył Starosta Choszczeński Lesław Śliżewski. Zabierając głos wyraził on słowa uznania dla działalności prowadzonej przez stowarzyszenie. Starosta podkreślił wagę działalności mającej na celu przede wszystkim naukę życia z cukrzycą wśród członków koła. Wzajemna pomoc, wymiana doświadczeń a przede wszystkim działania edukacyjne są niezwykle ważne dla osób dotkniętych tą chorobą. Starosta Lesław Śliżewski zauważył też, jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego człowieka właściwe odżywianie, co w przypadku diabetyków jest szczególnie ważne. 

Więcej…
 
Zakaz używania materiałów pirotechnicznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
piątek, 14 grudnia 2012 14:58
alt

Od dnia 17 grudnia 2012 do dnia 2 stycznia 2013 r., z wyjątkiem 31 grudnia 2012 r. i 1 stycznia 2013 r. na  terenie województwa zachodniopomorskiego obowiązuje zakaz używania materiałów pirotechnicznych w miejscach publicznych. Wojewoda Zachodniopomorski Rozporządzeniem Porządkowym Nr 1/2012 z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego wprowadza ten zakaz, w celu zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa publicznego oraz ochrony życia i zdrowia mieszkańców.
   Naruszenie powyższego zakazu Wojewody Zachodniopomorskiego skutkuje zastosowaniem kary grzywny wymierzonej w trybie i na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2010 r. Nr 46, poz. 275 z późn. zm.)
   Zakaz Wojewody nie dotyczy podmiotów, które zawodowo trudnią się tego typu działalnością, wykonują zadania ustawowe czy statutowe lub korzystają z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów.
 
"Mnie Ta Ziemia Od Innych Droższa” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
czwartek, 13 grudnia 2012 11:32
alt
 
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach odbył się XI Powiatowy Przegląd Twórczości Regionalnej "Mnie Ta Ziemia Od Innych Droższa” organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Pełczyckiej.
   Na konkurs wpłynęły 102 prace, które oceniało jury w składzie: Jolanta Bliźniak, Halina Kamionka, Jadwiga Kuty, Alina Sitasz i Ewa Zadłużna.
Więcej…
 
Rok 2012 w DPS Brzezinach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
czwartek, 13 grudnia 2012 08:18
alt 
Dom Pomocy Społecznej w Brzezinach w roku 2012 mając na względzie poprawę sprawności mieszkanek zapewnia fizjoterapię, masaże oraz zajęcia z terapii zajęciowej, w ramach której wykonują różnego rodzaju prace manualne. Dużym zainteresowaniem i chęcią uczestnictwa  przez mieszkanki jest dogoterapia.
Więcej…
 
Nowe umowy z PFRON PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
wtorek, 11 grudnia 2012 15:11
altalt
W dniu 07.12.2012 r. Powiat Choszczeński reprezentowany przez Wicestarostę Tadeusza Puczyńskiego i Kierownika PCPR Marię Jędrzejczyk zawarł z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych reprezentowanym przez pracowników Oddziału Zachodniopomorskiego umowy o dofinansowanie projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” w obszarze B i D.
Więcej…
 
Informacja dla bezdomnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
wtorek, 30 października 2012 08:11

alt
Starostwo Powiatowe w Choszcznie przekazuje do dyspozycji bezdomnych i wszystkim tym, dla których zima wiąże się z walką o przetrwanie całodobową, bezpłatna infolinię o numerze: 800-170-010 dostępną na obszarze całego województwa zachodniopomorskiego od dnia 2 listopada 2012 r. Wykaz placówek na terenie powiatu choszczeńskiego świadczących pomoc osobom bezdomnym w okresie zimy.

Więcej…
 
XX-lecie PSP w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
wtorek, 11 grudnia 2012 14:49
alt

Z okazji XX-lecia PSP w Choszcznie odbył się uroczysty apel podczas, którego Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie nadbryg. Henryk Cegiełka wręczył wyróżnionym przez Komendanta Głównego PSP Medale XX-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. Medale otrzymali: starosta Lesław Śliżewski, wicestarosta Tadeusz Puczyński, burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu oraz dyrektorzy i szefowie instytucji powiatowych.
Więcej…
 
Mikołaj w DPS w Brzezinach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 12 grudnia 2012 12:30
alt
 
Trwa okres mikołajkowy 07.12.br. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach odbyło się spotkanie Mikołajkowe. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Suliszewie przyjechali wraz z nauczycielami i  Mikołajem do mieszkanek naszego Domu będących uczennicami lub absolwentkami Ośrodka w Suliszewie.
Więcej…
 
XI edycja konkursu „Nobliści Polscy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
poniedziałek, 10 grudnia 2012 14:23
alt

Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie nosi zaszczytne imię Noblistów Polskich. Taki patronat zobowiązuje i skłania do działań popularyzujących dokonania i budujących wśród młodszych pokoleń rodaków prestiż polskich laureatów Nagrody Nobla.

Stąd też zrodził się pomysł na organizację Międzyszkolnego Konkursu „Nobliści Polscy”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, z roku na rok przybywało uczestników, rósł poziom zmagań, a organizatorzy zdobywali cenne doświadczenia. Piąta edycja konkursu, odbywająca się w 2006 roku, miała już charakter wojewódzki, a w szóstej zaproszenie przyjęli również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, szczególnie tych, którym patronują Nobliści Polscy.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 156 z 181