Aktualności
„MORSY” ZAPRASZAJĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 16 stycznia 2012 13:35

W dniu 29. 01. 2012 r. o godz. 13.00 w Choszcznie przy współudziale Centrum Rekreacyjno-Sportowego oraz pod patronatem honorowym Starosty Choszczeńskiego, Stowarzyszenie "Morsy Krzęcin" organizuje imprezę dla wszystkich wielbicieli zimowych kąpieli pod nazwą "Raz zimno, raz gorąco".
Impreza będzie polegała na kąpieli w jeziorze Klukom w Choszcznie (plaża miejska) oraz "saunowaniu" (na przemian) w saunach pływalni miejskiej.
Więcej o naszym stowarzyszeniu na stronie www.morsykrzecin.pl .

 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 16 stycznia 2012 12:22

Działając na podstawie § 47 ust. 2a Statutu Powiatu Choszczeńskiego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2002 r. Nr 20, poz. 352 ze. zm. ) zawiadamiam, iż posiedzenie  Komisji Rolnictwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu w Choszcznie, odbędzie się dnia 20.01.2012 r. o godz. 10.00  w  internacie Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie przy ul. Bol. Chrobrego 27.

Czytaj całość…
 
100 dni do matury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 16 stycznia 2012 10:34
StudniówkaTegoroczna studniówka Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie odbywała się w scenerii kasyna. Wzięli w niej udział uczniowie z 12 klas kończący w tym roku swoją ponadgimnazjalną edukację. Była to jedna z największych studniówek w województwie.
Uroczyste rozpoczęcie z udziałem zaproszonych gości, wśród których był starosta choszczeński z członkami Zarządu oraz Przewodniczący Rady Powiatu i radni.
Studniówkę rozpoczął ciekawy choreograficznie polonez tańczony przez wszystkich maturzystów, dyrekcję i wychowawców. Dobrze wypadł również walc angielski tańczony już w mniejszym gronie. Udana studniówkowa zabawa trwała do drugiej nad ranem, a teraz czas na przygotowania do matury.
Czytaj całość…
 
XI Powiatowy Przegląd Jasełek, Szopek i Przedstawień Świątecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
piątek, 13 stycznia 2012 15:08

12 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół w Lubianie odbył się XI Powiatowy Przegląd Jasełek, Szopek i Przedstawień Świątecznych, w którym udział wzięły dzieci ze szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu choszczeńskiego razem ok. 100 uczestników.

Młodzi artyści zachwycili wszystkich opowieściami o narodzinach Jezusa, tradycjach świątecznych i pracowitym świętym Mikołaju. Występy uświetniał zespół wokalny działający przy Zespole Szkół.

 

Czytaj całość…
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
piątek, 13 stycznia 2012 10:19

W dniu 5 stycznia 2012r. Zarząd Powiatu w Choszcznie podjął uchwałę w sprawie negatywnego zaopiniowania projektu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie zniesienia niektórych sądów rejonowych, utworzenia zamiejscowych wydziałów w niektórych sądach rejonowych oraz zmiany rozporządzenia w sprawie sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości. Powyższą uchwałę prezentujemy poniżej.

Uchwała nr 285 z dnia 5 stycznia 2012r. Zarządu Powiatu w Choszcznie wraz z uzasadnieniem [plik PDF]

 
Informacja dla organizacji pozarządowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
wtorek, 10 stycznia 2012 13:59

Uprzejmie informuje, iż od 1 stycznia 2012 roku obowiązują nowe druki KRS. Minister sprawiedliwości ogłosił 28 grudnia 2011 r. rozporządzenie, które zmienia ich wzory.
Zmiany w formularzach ważne dla organizacji dotyczą przede wszystkim tego, że dodano w nich nowe pola - organizacje będą podawały w formularzach adres swojej strony internetowej oraz poczty elektronicznej (oczywiście jeśli w przyszłości dane te zmienią się to zmiany takie trzeba będzie również zgłosić do Krajowego Rejestru Sądowego). Nawet jednak tak "kosmetyczna" zmiana powoduje, że od 1 stycznia 2012 r. obowiązywać będzie kilka nowych formularzy, m.in. następujące:
•    formularz KRS-W20 służący do rejestracji stowarzyszeń i fundacji;
•    formularz KRS-Z20 służący do zgłoszenia zmian w KRS.

 
Biznesowy Lunch w Choszczeńskim Oddziale Północnej Izby Gospodarczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 09 stycznia 2012 14:09

Oddział Północnej Izby Gospodarczej w Choszcznie rozpoczął nowy rok od Pierwszego Lunchu Izbowego, który odbył się 5 stycznia br. Jego uczestnikami byli przedsiębiorcy zrzeszeni w Oddziale oraz przedsiębiorcy, którzy nie są członkami Izby.
Gośćmi spotkania byli Wicewojewoda Zachodniopomorski – Ryszard Mićko, Marszałek Województwa – Olgierd Geblewicz oraz starosta choszczeński, burmistrzowie i wójtowie z gmin naszego powiatu.

Czytaj całość…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 09 stycznia 2012 08:51

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Choszcznie ul. Wolności 26  poszukuje kandydata  na stanowisko:

KIEROWNIKA  SKŁADOWISKA  ODPADÓW  KOMUNALNYCH

Czytaj całość…
 
Zimowe utrzymanie dróg w sezonie zimowym 2011/2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 09 stycznia 2012 07:56

Do pobrania:
1. Harmonogram dyżurów PZD (w dni wolne od pracy) - styczeń 2012 [PDF]

Zimowe utrzymanie dróg to zespół działań organizacyjnych, technicznych i technologicznych mających na celu złagodzenie i docelowo, likwidację skutków niekorzystnych zjawisk atmosferycznych spowodowanych czynnikami zewnętrznymi, takimi jak śliskość zimowa oraz opady śniegu, które występują w okresie zimowym i powodują utrudnienia bądź przerwy w ruchu drogowym.
W nadchodzącym okresie zimowym 2011/2012 drogi administrowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Choszcznie będą utrzymywane zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami zimowego utrzymania dróg powiatowych. Standardy te zostały opracowane na podstawie zarządzenia nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25 października  1994 r. (Dziennik Urzędowy MTiGM Nr 10 z dnia 26.10.1994 r.). Długość dróg powiatowych objętych zimowym utrzymaniem wynosi łącznie 378.260 km.

Czytaj całość…
 
Fajerwerki tylko w Sylwestra i Nowy Rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
wtorek, 13 grudnia 2011 14:22

Od 12 grudnia do 2 stycznia 2012 r. na terenie województwa zachodniopomorskiego obowiązuje zakaz używania materiałów pirotechnicznych. Zakaz ten wojewoda Marcin Zydorowicz wprowadza w celu zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa publicznego oraz ochrony życia i zdrowia mieszkańców.

Naruszenie zakazu wojewody skutkuje karą grzywny do 500 zł.

Czytaj całość…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 następna > ostatnia >>

Strona 153 z 154