Aktualności
Pożegnanie roku szkolnego w ZS nr 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
piątek, 29 czerwca 2012 14:16
alt
W Zespole Szkół nr1 im Bolesława Krzywoustego pożegnanie roku szkolnego odbyło się na placu apelowym. Jako pierwsi nagrody w postaci stypendium Starosty Choszczeńskiego za osiągnięcia artystyczne i sportowe otrzymali: Joanna Rybka, Krzysztof Sielicki, Katarzyna Stankiewicz i Anna Dukindorf.
Więcej…
 
„Nobliści” żegnają rok szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
piątek, 29 czerwca 2012 13:16
alt
W klimacie EURO 2012 Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 pożegnali rok szkolny. Wśród licznych gości był Starosta Lesław Śliżewski z Członkinią Zarządu  Powiatu Małgorzatą Buchajczyk i Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Romanem Lubinieckim. Zakończenie roku to czas podsumowań całorocznej pracy uczniów i nauczycieli oraz uhonorowanie najlepszych.
Więcej…
 
Dni Recza 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
środa, 27 czerwca 2012 14:21

alt

Więcej…
 
III turniej Orlika o Puchar Premiera RP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
piątek, 22 czerwca 2012 07:50

alt

Więcej…
 
PPS Comenius – wizyta partnerska w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
czwartek, 21 czerwca 2012 09:17
alt  
 
Niedawno prezentowaliśmy Państwu relację z debaty „Nie ma imigracji bez integracji” w ZS nr 1 w Choszcznie z udziałem 54-osobowej grupy uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z Francji, Rumunii, Włoch i Hiszpanii. Dziś przedstawiamy dalszą relację z tej wizyty.
Więcej…
 
Krzęcińskie Święto Wiatraka już za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 20 czerwca 2012 09:47
alt
 Dnia 16 czerwca 2012 r. (sobota) odbyły się DNI KRZĘCINA pod nazwą KRZĘCIŃSKIE ŚWIĘTO WIATRAKA, którego organizatorem był Wójt Gminy Krzęcin Krzysztof Żuchowski oraz Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie.
   Tegoroczne obchody rozpoczęła barwna parada ulicami Krzęcina, którą prowadziła Krzęcińska Orkiestra Dęta pod kierownictwem Pana Zdzisława Grzywny. W paradzie brali udział również motocykliści – którzy co roku odwiedzają naszą Gminę, rowerzyści z Klubu Turystyki Rowerowej "Voyager”, pracownicy GCK w Krzęcinie, sportowcy - piłkarze z Gminnego Klubu Sportowego "Klon Krzęcin”, Klub Seniora "Stokrotka”, dzieci i młodzież z zespołu Tańca Współczesnego "SWING” działającego przy Gminnym  Centrum Kultury w Krzęcinie oraz mieszkańcy Krzęcina.
Więcej…
 
Goście z Niemiec w Niemieńsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 20 czerwca 2012 09:02
   alt
   W dniach 09 – 17.06.2012r. w SOSzW w Niemieńsku przebywała młodzież z Aachen oraz jej opiekunowie. W trakcie pobytu organizowane były zajęcia integracyjne.
   Pierwszym  wspólnym przedsięwzięciem naszych wychowanków i grupy niemieckiej  były przygotowania do Zamkowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wspólnie brali udział w konkurencjach i zabawach. Goście przygotowali stoisko z degustacją gofrów i pierników akwizgrańskich, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników imprezy. Włączyli się również do prezentacji programu artystycznego – śpiewając piosenki o tematyce morskiej.
Więcej…
 
Dwudziestolecie Państwowej Szkoły Muzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
poniedziałek, 18 czerwca 2012 11:58
alt
   Uroczysty koncert był finałową imprezą obchodów jubileuszu 20-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie.
  Na koncert zaproszono przyjaciół szkoły, samorządowców oraz byłych i obecnych nauczycieli. Program koncertu obejmował prezentację utworów muzycznych, wykonywanych na różnorodnych instrumentach, których tajniki poznają uczniowie szkoły. Był też występy wokalno-rytmiczne.
Więcej…
 
XII Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
czwartek, 14 czerwca 2012 13:46

alt

12 czerwca 2012 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Niemieńsku odbył się XII Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: "PODWODNY ŚWIAT".
     Jest to impreza charakterze rekreacyjno - sportowo – integracyjnym, która swym zasięgiem obejmuje cały powiat. Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest imprezą popularną, która każdego roku przyciąga zaprzyjaźnione placówki oraz licznych gości. 
     Impreza rozpoczęła się powitaniem gości przez prowadzących spotkanie – Neptuna i Syrenę oraz p. Dyrektor Ośrodka Agnieszkę Korzeniewską, która po powitaniu podziękowała serdecznie  sponsorom imprezy i wręczyła im upominki przygotowane przez wychowanków.

Więcej…
 
Jubileusz pracy naukowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 13 czerwca 2012 13:45
alt
Spotkanie Regionalnego Towarzystwa Historycznego Ziemi Choszczeńskiej jakie odbyło się pod koniec maja miało wyjątkowy charakter. Członkowie RTZHZCh spotkali się aby uczcić jubileusz dziesięciolecia obrony pracy doktorskiej prezesa Towarzystwa - dr. Bogdana Wojciecha Brzustowicza. Tematem rozprawy doktorskiej, przygotowanej pod kierunkiem prof. dr. hab. Karola Olejnika, był: „Turniej rycerski w Królestwie Polskim w późnym średniowieczu i renesansie na tle europejskim w XIV-XVI wieku”. 
Dorobek naukowy dr. Bogdana Brzustowicza wiąże się z badaniami nad kulturą rycerską i epoką średniowiecza. Opublikował on  na ten temat wiele artykułów w czasopismach naukowych obalając dominujący dotąd w historiografii pogląd, że turniej rycerski był mało znanym w Polsce obyczajem.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 153 z 163