Aktualności
Krzęcińskie Święto Wiatraka już za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 20 czerwca 2012 09:47
alt
 Dnia 16 czerwca 2012 r. (sobota) odbyły się DNI KRZĘCINA pod nazwą KRZĘCIŃSKIE ŚWIĘTO WIATRAKA, którego organizatorem był Wójt Gminy Krzęcin Krzysztof Żuchowski oraz Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie.
   Tegoroczne obchody rozpoczęła barwna parada ulicami Krzęcina, którą prowadziła Krzęcińska Orkiestra Dęta pod kierownictwem Pana Zdzisława Grzywny. W paradzie brali udział również motocykliści – którzy co roku odwiedzają naszą Gminę, rowerzyści z Klubu Turystyki Rowerowej "Voyager”, pracownicy GCK w Krzęcinie, sportowcy - piłkarze z Gminnego Klubu Sportowego "Klon Krzęcin”, Klub Seniora "Stokrotka”, dzieci i młodzież z zespołu Tańca Współczesnego "SWING” działającego przy Gminnym  Centrum Kultury w Krzęcinie oraz mieszkańcy Krzęcina.
Czytaj całość…
 
Goście z Niemiec w Niemieńsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 20 czerwca 2012 09:02
   alt
   W dniach 09 – 17.06.2012r. w SOSzW w Niemieńsku przebywała młodzież z Aachen oraz jej opiekunowie. W trakcie pobytu organizowane były zajęcia integracyjne.
   Pierwszym  wspólnym przedsięwzięciem naszych wychowanków i grupy niemieckiej  były przygotowania do Zamkowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wspólnie brali udział w konkurencjach i zabawach. Goście przygotowali stoisko z degustacją gofrów i pierników akwizgrańskich, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników imprezy. Włączyli się również do prezentacji programu artystycznego – śpiewając piosenki o tematyce morskiej.
Czytaj całość…
 
Dwudziestolecie Państwowej Szkoły Muzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
poniedziałek, 18 czerwca 2012 11:58
alt
   Uroczysty koncert był finałową imprezą obchodów jubileuszu 20-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie.
  Na koncert zaproszono przyjaciół szkoły, samorządowców oraz byłych i obecnych nauczycieli. Program koncertu obejmował prezentację utworów muzycznych, wykonywanych na różnorodnych instrumentach, których tajniki poznają uczniowie szkoły. Był też występy wokalno-rytmiczne.
Czytaj całość…
 
XII Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
czwartek, 14 czerwca 2012 13:46

alt

12 czerwca 2012 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Niemieńsku odbył się XII Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: "PODWODNY ŚWIAT".
     Jest to impreza charakterze rekreacyjno - sportowo – integracyjnym, która swym zasięgiem obejmuje cały powiat. Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest imprezą popularną, która każdego roku przyciąga zaprzyjaźnione placówki oraz licznych gości. 
     Impreza rozpoczęła się powitaniem gości przez prowadzących spotkanie – Neptuna i Syrenę oraz p. Dyrektor Ośrodka Agnieszkę Korzeniewską, która po powitaniu podziękowała serdecznie  sponsorom imprezy i wręczyła im upominki przygotowane przez wychowanków.

Czytaj całość…
 
Jubileusz pracy naukowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 13 czerwca 2012 13:45
alt
Spotkanie Regionalnego Towarzystwa Historycznego Ziemi Choszczeńskiej jakie odbyło się pod koniec maja miało wyjątkowy charakter. Członkowie RTZHZCh spotkali się aby uczcić jubileusz dziesięciolecia obrony pracy doktorskiej prezesa Towarzystwa - dr. Bogdana Wojciecha Brzustowicza. Tematem rozprawy doktorskiej, przygotowanej pod kierunkiem prof. dr. hab. Karola Olejnika, był: „Turniej rycerski w Królestwie Polskim w późnym średniowieczu i renesansie na tle europejskim w XIV-XVI wieku”. 
Dorobek naukowy dr. Bogdana Brzustowicza wiąże się z badaniami nad kulturą rycerską i epoką średniowiecza. Opublikował on  na ten temat wiele artykułów w czasopismach naukowych obalając dominujący dotąd w historiografii pogląd, że turniej rycerski był mało znanym w Polsce obyczajem.
Czytaj całość…
 
Konkurs mitologiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 13 czerwca 2012 13:24
alt
W Szkole Podstawowej Nr 3 w Choszcznie odbył się IV Powiatowy Konkurs Mitologiczny pt. „Wyruszmy po wieniec laurowy”.  W tym roku konkurs przyjął formę „uczty bogów”, zorganizowanej z okazji wesela Peleusa i Tetydy (które w konsekwencji przyczyniło się do wybuchu Wojny Trojańskiej). Zadaniem uczestników było wcielić się w role wybranych bogów olimpijskich, przygotować krótką prezentację i wypowiedź. Następnie, w formie zabawy, uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat mitologii, rozwiązując rebusy, zagadki, przedstawiając kalambury.
Czytaj całość…
 
XIII KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW POWIATU CHOSZCZEŃSKIEGO „POKONAĆ ORTOGRAFIĘ” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 13 czerwca 2012 12:43
Dnia 12 czerwca 2012 r. po raz trzynasty Publiczne Gimnazjum im. Władysława II Jagiełły w Choszcznie gościło zwycięskie drużyny etapu szkolnego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Powiatu Choszczeńskiego „Pokonać ortografię”. W rywalizacji rejonowej udział wzięli laureaci konkursów z gimnazjów w: Bierzwniku, Dolicach, Krzęcinie i Pełczycach. Wszyscy uczestnicy na przełomie kwietnia i maja br. pisali w swoich placówkach ujednolicony sprawdzian ortograficzny sporządzony przez p. Elżbietę Wareliś. Z kolei na szczeblu powiatowym gimnazjaliści zmierzyli się z dyktandem i testem przygotowanym przez p. Edytę Jaskulską. Arkusz z zadaniami, wzorem lat ubiegłych, powstał na podstawie materiałów nadesłanych drogą elektroniczną przez polonistów ze szkół przystępujących do konkursu.
Czytaj całość…
 
Z A W I A D O M I E N I E PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
poniedziałek, 11 czerwca 2012 13:47

                                                                                                                                  Choszczno, dn. 11.06.2012 r.

 

   Działając na podstawie § 47 ust. 2a Statutu Powiatu Choszczeńskiego(Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2002 r. Nr 20, poz. 352 ze. zm.) zawiadamiam, iż posiedzenie Komisji Edukacji i Zdrowia Rady Powiatu w Choszcznie odbędzie się dnia 13.06.2012 r. o godz. 10 30 w  Starostwie Powiatowym, przy ul. Nadbrzeżnej 2 –  pok. nr 101.

Czytaj całość…
 
Z A W I A D O M I E N I E PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
poniedziałek, 11 czerwca 2012 13:40

                                                                                                                                    Choszczno, dn.11.06.2012 r. 

   Działając na podstawie § 47 ust. 2a Statutu Powiatu Choszczeńskiego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2002 r. Nr 20, poz. 352 ze. zm. ) zawiadamiam, iż posiedzenie  Komisji Rolnictwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu w Choszcznie, odbędzie się dnia 13.06.2012 r. o godz. 14  00  w Starostwie Powiatowym, przy ul. Nadbrzeżnej 2 –  pok. nr 101

Czytaj całość…
 
Z A W I A D O M I E N I E PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
poniedziałek, 11 czerwca 2012 13:29

                                                                                                                                   Choszczno, dn.11.06.2012 r. 

 

     Działając na podstawie § 47 ust. 2a Statutu Powiatu Choszczeńskiego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2002 r. Nr 20, poz. 352 ze zm.) zawiadamiam, iż posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów Rady Powiatu w Choszcznie odbędzie się dnia  14.06.2012 r. o godz. 8 00  w Starostwie Powiatowym, przy ul. Nadbrzeżnej 2 –  pok. nr 101

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 150 z 159