Aktualności
"Cyfrowa Szkoła" w SoSzW w Suliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
wtorek, 27 listopada 2012 12:32
alt

„Bardzo dziękujemy Radzie Powiatu i Zarządowi Powiatu w Choszcznie, Pracownikom Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Pracownikom Biura Informatyzacji Urzędu za wielką pomoc w realizacji Projektu „Cyfrowa Szkoła” w naszym Ośrodku”

                                                                                                                             Społeczność Szkolna SOSzW Suliszewie
Więcej…
 
Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Dyc   
poniedziałek, 26 listopada 2012 09:53

W związku z przyjęciem w dniu 22 listopada 2012 r. przez Radę Powiatu w Choszcznie „Informacji o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2011/2012”, zapraszamy Państwa do zapoznania się z jej treścią.
Zaprezentowany materiał zawiera najbardziej istotne informacje na temat szkół i placówek oświatowych w Powiecie Choszczeńskim. Zapoznanie się z jego treścią pozwoli Państwu rozszerzyć i pogłębić wiedzę m.in. na temat panujących warunków kształcenia, kadry pedagogicznej i niepedagogicznej, finansowania oświaty oraz działalności Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

                                                                                                                                              Zapraszamy do ciekawej lektury.

Plik do pobrania:

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu choszczeńskiego za rok szkolny 2011/2012 r. [Plik PDF]

 

 
Mistrzostwa Województwa w Halowej Piłce Nożnej Chłopców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
czwartek, 22 listopada 2012 13:42
alt

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Suliszewie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
oraz Uczniowski Klub Sportowy po raz ósmy byli organizatorami  Mistrzostw Województwa Szkół Specjalnych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Starszych. Mistrzostwa zostały rozegrane w Choszcznie, w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich. Podczas uroczystego otwarcia mistrzostw Dyrektor SOSzW - Anna Kozak oraz trener drużyny z Koszalina - Dariusz Janik zostali udekorowani nadanymi przez ministra sportu i turystyki, na wniosek Zarządu Głównego Stowarzyszeń „Sprawni -  Razem”, brązowymi medalami „Za zasługi dla Sportu” za ogromny wkład w rozwój sportu wśród młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.
Więcej…
 
Dzień Pracownika Socjalnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
czwartek, 22 listopada 2012 13:19
alt
 
Pracownicy socjalni to osoby, których praca wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale także umiejętności nawiązywania kontaktów, wysoko rozwiniętej empatii, połączonej ze stanowczością wyrozumiałości,  a przede wszystkim zwykłej, ludzkiej życzliwości.
   Z okazji corocznego święta w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie starosta Lesław Śliżewski spotkał się z pracownikami socjalnymi naszego powiatu. Jednostką zajmującą się sprawami socjalnymi jest PCPR, którego kierownikiem jest Maria Jędrzejczyk. Jednym z wielu zadań tej placówki jest sprawowanie pieczy nad Domem Pomocy Społecznej w Brzezinach, kierowanym przez Teresę Mądzielewską. PCPR sprawuje także nadzór nad rodzinami zastępczymi i Warsztatem Terapii Zajęciowej w Piaseczniku.
Więcej…
 
Pożar w Drawnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 21 listopada 2012 15:29
alt
 
W Drawnie w dniu 20 listopada br. wybuchł pożar dwóch budynków jednorodzinnych. W następstwie pożaru nie było osób poszkodowanych, jednak spaleniu uległ jeden dom oraz częściowo konstrukcja i pokrycie dachu w przyległym budynku. W działaniach brało łącznie udział dziewięć zastępów w tym cztery zastępy z JRG w Choszcznie oraz cztery zastępy OSP i WSPz JW w Drawnie.
Więcej…
 
Mistrzostwa Powiatu w szachach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 21 listopada 2012 13:58
alt

Uczniowski Klub Sportowy „Skoczek” nie próżnuje i organizuje kolejne zawody szachowe. Tym razem są to mistrzostwa powiatu choszczeńskiego w szachach, które odbędą się 24 listopada (sobota). Zarząd Powiatu, który w październiku dofinansował memoriał szachowy i A. Kubaszewskiego i E. Kramka kwotą 800 zł tym razem ufundował puchary dla zwycięzców.
Więcej…
 
Mistrzostwa Świata Strażaków FCC w USA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
środa, 21 listopada 2012 09:22
alt

W Mistrzostwach Świata Strażaków Firefighter Combant Challenge, które odbyły się w USA Polskę reprezentowało tylko dwóch strażaków. W dniach 12-17 listopada 2012 br. wzięli udział w zawodach w Myrtle Beach w Południowej Karolinie. Był to pierwszy w historii udział naszych zawodników, którzy startowali w konkurencjach indywidualnych i tandemie. Dwuosobową reprezentację Polski tworzyli Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie bryg. Marek Garbicz z KP PSP Choszczno i przedstawiciel Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie mł.ogn. Krzysztof Krawczyk.
Więcej…
 
Dzień Białej Laski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
poniedziałek, 19 listopada 2012 14:29
alt

Osoby niewidome i niedowidzące z naszego powiatu spotkały się, aby uczcić swoje coroczne święto. W choszczeńskim Kole Polskiego Związku Niewidomych zarejestrowanych jest 87 członków. Przewodniczącą koła jest pani Teresa Oliwa, która od wielu lat prowadzi aktywną działalność, mającą na celu ułatwienie życia osobom dotkniętym kłopotami ze wzrokiem. 
Więcej…
 
Wizyta Wiceministra w Choszczeńskiej Komendzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Daniel Świech   
poniedziałek, 19 listopada 2012 07:58
alt

W piątek 16 listopada br. do Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie przyjechał Podsekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Michał Deskur. Ministrowi towarzyszyli Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Wojciech Olbryś oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecnie insp. Jan Pytka i Marek Jasztal.
Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Aleksiun   
piątek, 16 listopada 2012 13:47

alt

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 147 z 169