Aktualności
Klukom Blitz FIDE 2017 rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 27 lipca 2017 10:25

Kolejny dzień szachowych zmagań. Wczoraj w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Choszcznie 25-ciu graczy rozegrało tzw. krótkie partie szachowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szachowego z okazji 20-lecia UKSz Skoczek Choszczno, który potrwa do niedzieli. Turniej gry błyskawicznej przeprowadzono na dystansie 13 rund, z czasem do namysłu 3 minuty + 2 sekundy bonusu czasowego dla zawodnika. W klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjni byli  białoruscy zawodnicy Sergej Khamitskyj i Antem Norov zajmując kolejno I i II miejsce. Na III pozycji uplasował się Niemiec  Maximilian Maetzkow. Wśród kobiet zwyciężyła Zofia Reszka ze Skierniewic. Tytuł najlepszego juniora do lat 12 powędrował do Michała Szydło z Białegostoku, natomiast najlepszym zawodnikiem z Choszczna został Krzysztof Dłużyński. Gratulujemy zwycięzcom.  
AD

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski przy Promenada 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 lipca 2017 13:53

Za niespełna 2 tygodnie Zarząd Polskiego Związku Kajakowego podejmie decyzję o tym, komu powierzy organizację Mistrzostw Polski Seniorów w Kajak Polo w sezonie 2018. „Wodniak” ma tylko jednego konkurenta.
Ludowo Uczniowski Klub Sportowy „Wodniak” przy MOSW zgłosił swoją kandydaturę na organizatora tej imprezy na bazie infrastruktury Centrum Sportowo – Rekreacyjnego i MOSW w Choszcznie. Klub dysponuje odpowiednim obiektem, a zawodnicy MOSW w Choszcznie są członkami kadry Polski w kajak polo i mistrzyniami świata w tej dyscyplinie.
Starosta choszczeński z entuzjazmem przyjął propozycję współorganizacji przedsięwzięcia deklarując również wsparcie finansowe. „Członkowie Klubu (LUKS „Wodniak” – red.) oraz Sportowcy są doskonałą wizytówką naszego regionu osiągając wysokie wyniki sportowe zarówno w kraju jak i za granicą.” – napisał Adam Andriaszkiewicz do decydenta  - czyli Zarządu Polskiego Związku Kajakowego.
MG

 
"Mistrzowska jesień w Powiecie Choszczeńskiem" już, tuż tuż..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 lipca 2017 10:13

Już 22 września rusza druga edycja treningów z mistrzami sportu "Mistrzowska jesień w Powiecie Choszczeńskim" w programie miedzy innymi spotkania z medalistami: Agatą Porzycz, Kajetanem Broniewskim, Wojciechem Urbaniakiem oraz naszymi mistrzyniami kajak polo - Weroniką Jasiukiewicz i Moniką Kulas. Więcej informacji i regulamin imprezy poniżej. Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Regulamin zawodów w biegu na orientację [Plik PDF]

 
Sezon wędkarski w pełni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 24 lipca 2017 13:31

48 wędkarzy wzięło udział w XIX Drużynowych  Mistrzostwach  Powiatu Choszczeńskiego o Puchar Starosty, które odbyły się wczoraj na jeziorze Raduń . Od wczesnych godzin porannych zawodnicy  konkurowali między sobą w trzyosobowych drużynach.  Najwyższe podium zajęła drużyna Choszczno 5, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Choszczno 4, a na trzecim - Choszczno 8. Największą rybę turnieju złowił Ryszard Łydka - był to lin o wadze 2 360 g. Zarząd Powiatu w Choszcznie z przyjemnością włączył się w organizację imprezy fundując dla zwycięskich drużyn puchary.  Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom!

 

Więcej…
 
Międzynarodowy Festiwal Szachowy - Klukom Chess 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 21 lipca 2017 13:51

 
Fundusz Usług Rozwojowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 21 lipca 2017 08:15


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Funduszu Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim.Prezentacje w załączniku:
- Prezentacja FUR 2017
- Prezentacja BUR 2017

 
Bezpłatne usługi opiekuńcze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 20 lipca 2017 09:11

Więcej…
 
Nowa mapa w Powiecie Choszczeńskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 17 lipca 2017 13:34

W miniony weekend przy okazji "3 Dni na cysterskim szlaku" w Bierzwniku została otwarta zawodami "O puchar Opata pod patronatem Wójta Gminy Bierzwnik”, kolejna trasa Biegu na Orientacje w naszym Powiecie.
Mapa ta powstała dzięki decyzji Wójta Gminy Bierzwnik przy udziale Starostwa Powiatowego w Choszcznie.
Jest to  kolejna mapa terenowa pozwalająca uprawiać tę ciekawą dyscyplinę sportu w naszym Powiecie.

Więcej…
 
Finał Pucharu Polski i Panda Cup 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 17 lipca 2017 12:22

Blisko 200 zawodników z całego kraju wzięło udział w Finale Pucharu Polski i Panda Cup, który już po raz kolejny odbył się nie gdzie indziej tylko w naszym MOSW w Choszcznie. Rozgrywki rozpoczęły się w sobotę rano, a finałowe spotkania rozgrywane były w niedziele.

Więcej…
 
Szlak zakonu cystersów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 17 lipca 2017 10:36

W oparciu o materiały z Bierzwnika napisano już dwadzieścia prac magisterskich i licencjackich. Tamtejszy klasztor był od 1294 r. centrum opactwa cysterskiego obejmującego obszar dzisiejszej gminy Bierzwnik i część gminy Krzęcin. Od 1992 r. ekspedycja archeologiczna z IP z Poznania prowadzi w dawnym Marienwalde (z niem. Las św. Maryi) prace archeologiczno-architektoniczne.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 159